لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱۸ دلو ۱۴۰۱ کابل ۰۰:۵۹

حادثه در پنجشیر؛ دو کودک از یک موتر رنجر طالبان پایین افتادند


تصویر آرشیف: موتر رنجر گزمه طالبان در پنجشیر

مقام های محلی ولایت پنجشیر می‌پذیرند که دو کودک از یک واسطه رنجر آنان پائین افتاده اند که یکی کشته و دیگری مجروح شده است.

ابوبکرصدیق، سخنگوی والی طالبان در پنجشیر با تأیید این رویداد به رادیوآزادی گفت که بررسی‌ها در بارۀ این رویداد ادامه دارد.

نورمحمد می‌گوید که برادرزادۀ هشت ساله‌اش به روز یک‌شنبه حوالی ساعت ۹ صبح در نتیجۀ افتادن از موتر رنجر طالبان جان باخته است.

به گفتۀ او، برادرزاده‌اش برای گرفتن پارچۀ آزمون سالانه به مکتب رفته بود که در برگشت با یک دوست‌اش در موتر رنجر طالبان بالا شدند و در نتیجۀ افتادن از رنجر جان باخته است.

نور محمد در بارۀ چگونه رخ دادن این رویداد به رادیو آزادی گفت:

"ساعت هشت ونیم صبح بود که برادرزاده ام از خانه بیرون شد و برایم گفت که کاکا من می‌روم به مکتب و پارچه خود را می‌گیرم، او که از آن طرف همراه با رفیق خود میاید مردم دیده اند که آنها به یک رنجر سوار می‌شوند، رنجر برایشان توقف کرده و آنها به رنجر بالا شده اند، آنها زمانی که به منطقۀ خود می‌آیند، هرچه صدا می‌کنند و با دست به بانت موتر می‌زنند اما کسی موتر را برایشان توقف نمی‌دهد، این کودکان که هشت سال داشتند، خود را از رنجر به پائین می‌اندازند، آن فرد نظامی هم این قدر غیرت نمی‌کند که آنها را تا شفاخانه برساند، فرار می‌کند حالا ما کی را محکم بگیریم؟"

به گفتۀ نورمحمد، دوست برادرزاده اش زخمی است و حالا درشفاخانه بستری است.

این رویداد درولسوالی (خانیز)ولایت پنجشیر رخ داده است.

مقام‌های محلی ولایت پنجشیر نیز این رویداد را تأیید می‌کنند.

ابوبکر صدیق، سخنگوی والی طالبان در پنجشیر در یک پیام نوشتاری به رادیو آزادی نوشت که این رویداد رخ داده است، اما بررسی‌ها در مورد این رویداد ادامه دارد.

او در این مورد جزییات بیشتر ارائه نکرده است، اما نوشته است که نتیجۀ آن را به زودی با رسانه‌ها شریک می‌سازند.

این رویداد درحالی به وقوع می پیوندد که پیش از این نیز گزارش‌های از برخورد نادرست نیروهای طالبان با مردم عام به نشر رسیده است، اما طالبان همواره آن را رد کرده اند.

XS
SM
MD
LG