لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۰ جوزا ۱۴۰۳ کابل ۰۷:۳۲

نشریه رلیف وب: زمستان سرد فرا رسیده و مهاجرین برگشته از پاکستان به امداد فوری نیاز دارند


تعدادی از زنان و کودکانی که از پاکستان اخراج شده و به افغانستان برگشته اند
تعدادی از زنان و کودکانی که از پاکستان اخراج شده و به افغانستان برگشته اند

نشریه رلیف وب

  • نشریه رلیف وب در مطلبی به نقل از اداره های مددرسان نوشته است که تقریباً پنجصد هزار شهروند افغانستان که به کشور شان بازگشته اند، برای این که در زمستان نجات یابند، به شدت نیازمند غذا، سرپناه و فرصت های کاریابی استند.

صدها هزار مهاجر افغان در ماه های اخیر عمدتاً از پاکستان و ایران به افغانستان برگشت داده شده اند.

به نوشته رلیف وب، ۹ سازمان غیردولتی فعال در افغانستان از جامعه جهانی و تمویل کنندگان امور بشردوستانه خواسته اند که فوراً حمایت شان از خانواده های بازگشته به افغانستان را افزایش دهند تا اطمینان حاصل شود که در جریان زمستان سرد نجات می یابند.

کئر انترنشنل، شورای مهاجران دنمارک، انترسوس، کمیته بین المللی نجات، اسلامیک رلیف ورلدواید، مرسی کورپس، شورای مهاجران ناروی، اداره نجات کودکان و ورلد ویژن انترنشنل این خواست را مطرح کرده اند.

در ادامه آمده است، این سازمان ها از کشور های میزبان مهاجران افغان نیز خواسته اند، که تا فراهم شدن شرایط بازگشت مصون مهاجران به کشور شان، به آن ها پناه دهند.

به نوشته رلیف وب، از زمانی که پاکستان دستور اخراج مهاجران بی سند خارجی را داد، نزدیک نیم میلیون افغان از آن سوی مرز وارد افغانستان شده اند.

گزارش شده است که همزمان با اخراج مهاجران بی سند افغان از پاکستان، روند اخراج مهاجران افغان از ایران نیز افزایش یافته است.

نشریه فارن پالیسی

  • نشریه فارن پالیسی در مطلبی به سفر عاصم منیر، لوی درستیز پاکستان به ایالات متحده پرداخته است.

این مقام پاکستان به روز یکشنبه راهی ایالات متحده شد و به روز چهارشنبه با لوید آستن، وزیر دفاع آن کشور دیدار کرد.

در مطلب می خوانیم که با وصف روابط نسبتاً گرم، بخاطر مسائلی چون حمایت اردوی پاکستان از برخی گروه های تروریستی تنش هایی میان ایالات متحده و پاکستان وجود داشته است.

فارن پالیسی نوشته است، منیر در جریان سفرش به واشنگتن به نگرانی های مشترک در مورد گروه های تروریستی مستقر در افغانستان خواهد پرداخت تا در جهت رسیدگی به ظهور مجدد شورشگری به رهبری تحریک طالبان پاکستان، تی تی پی در آن کشور کمک دریافت کند.

حکومت طالبان در افغانستان به گونه مکرر نگرانی حکومت پاکستان در مورد تهدید هراس افگنان از داخل افغانستان را رد کرده و گفته است که اجازه نمی دهد که از افغانستان هیچ تهدیدی متوجه کشور های همسایه بشمول پاکستان شود.

فارن پالیسی به حمله ی مرگبار اخیر بر نیروهای پاکستان در ایالت خیبرپختونخوا نیز اشاره کرده است.

به گفته مقامات پاکستان، در حمله سه شنبه ۲۱ قوس دستکم ۲۳ تن از نیروهای آن کشور کشته شدند.

XS
SM
MD
LG