لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۲ جوزا ۱۴۰۳ کابل ۰۳:۳۴

اندیپندنت: به صد ها تن از افغانهای که قرار بود به بریتانیا بیایند در پاکستان گیرمانده اند


تعدادی از مهاجرین افغان در اسلام آباد که منتظر رسیده گی به کیس های مهاجرتی خود هستند
تعدادی از مهاجرین افغان در اسلام آباد که منتظر رسیده گی به کیس های مهاجرتی خود هستند

تعدادی از رسانه های بریتانوی به شمول اندیپندنت٬ میل و ایفنینگ استندرد در تازه ترین شماره های خود مطالبی در مورد آن عده از افغانهای را به نشر رسانده اند که قرار بود به بریتانیا منتقل شوند٬ اما این عده در کشور های همسایه افغانستان باقی مانده اند.

روزنامه اندیپندنت

  • روزنامه اندیپندنت در مطلبی به نقل از لارد کامرون وزیر خارجه بریتانیا نوشته است به صد ها تن از افغانهای که قرار بود به بریتانیا منتقل شوند هنوز هم در افغانستان گیرمانده اند.

آقای کامرون در نامه یی که به پارلمان آن کشور فرستاده گفته است حدود ۷۰۰ تن از افغانهای که زنده گی شان با خطر مواجه است و واجد شرایط انتقال به بریتانیا اند٬ در افغانستان منتظر مانده اند.

در این نامه به سرنوشت آن افغان که در پاکستان زنده گی میکرد و وعده انتقال به بریتانیا به وی داده شده بود نیز اشاره شده است که توسط پولیس پاکستان به افغانستان اخراج شده است.

این در حالیست که قبلا نیز روزنامه اندیپندنت گزارش داده بو د که یک ترجمان افغان که قرار بود به بریتانیا بیاید توسط پولیس پاکستان اخراج و به افغانستان فرستاده شده است.

لارد کامرون وزیر خارجه بریتانیا از جریان کمک به انتقال آن عده از افغانهای نظارت می کند که قبلا با بریتش کانسل و یا هم سفارت بریتانیا در کابل همکاری داشته اند.

روزنامه در ادامه گفته است که بریتانیا در نظر دارد ۱۵۰۰ تن از مهاجرین افغان را منتقل کند٬ اما به نوشته روزنامه این افغانها در داخل افغانستان و یا هم در پاکستان و ایران گیر مانده اند.

نشریه ایشیاون

  • و نشریه ایشیاون در مطلبی به موضوع دست داشتن داعش در انفجار های شهر کرمان ایران توجه کرده است.

این نشریه به نقل از خبرگزاری رویترز به معلومات استخباراتی نهاد های امریکایی اشاره کرده است که افراد وابسته به شاخه خراسان گروه داعش برای اجرای این حملات تماس هایی را بر قرار کرده بودند.

در انفجار های روز چهارشنبه گذشته در شهر کرمان ایران به شمول دوازده تن از افغانها٬ نزدیک به یکصد تن از افراد کشته شده و ۲۸۰ تن دیگر جراحت برداشتند.

شاخه خراسان گروه داعش مسوولیت این انفجار ها را به عهده گرفته و حکومت ایران گفته است که یکی از حمله کننده ها تبعه تاجکستان بود.

XS
SM
MD
LG