لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۰۷

اشتراک زیاد مردم در انتخابات پارلمانی پیام قوی را می فرستد


آیت الله علی خامنه یی رهبر مذهبی ایران
رای دهی برای انتخابات پارلمانی ایران پس از پنج ساعت تمدید شدن، یازده شب پایان یافت. رسانه های دولتی ایران گزارش داده اند که روند شمارش آرای انتخابات آغاز شده است.

آیت الله علی خامنه یی رهبر مذهبی ایران که انتظار می رود حامیانش در انتخابات دیروز خوب درخشیده باشند، گفته است که میزان مشارکت زیاد مردم، یک پیام قوی را برای دشمنان ایران می فرستد.

در انتخابات پارلمانی یعنی مجلس شورای اسلامی ایران، در حدود سه هزار و چهار صد تن خود را برای احراز دو صد و نود کرسی همین مجلس نامزد کرده اند.

وزارت داخله ایران می گوید که بنابر استقبال رای دهنده گان، این انتخابات تمدید شد. خبرگزاری فارس ایران هم گفته است که در مقایسه با انتخابات پارلمانی سال 1386، تعداد مشارکت مردم زیاد بود.

پیش از این مصطفی محمد نجار وزیر داخله ایران گفته بود که در حدود چهل و هشت میلیون نفر، واجد شرایط رای دهی در این انتخابات استند و گفته می شود بیش از پنجاه و یک در صد آنها در انتخابات شرکت کردند.

مردم ایران، در بیش از چهل و هفت هزار مرکز، در انتخابات دیروز آن کشور، به نامزد دلخواه خود رای دادند.

صولت مرتضوی رییس کمسیون انتخابات ایران می گوید که در ولایت های خراسان رضوی و کردستان، همزمان با برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، انتخابات میان دوره یی مجلس خبره گان نیز برگزار شد.

گفته می شود که گروه های اصلاح طلب انتخابات دیروز را تحریم کردند و در آن شرکت نداشتند.

رییس کمسیون انتخابات ایران گفته است، نتایج نهایی انتخابات در حوزه های کوچک، چهل و هشت بعد و در حوزه های بزرگ، هفتاد و دو ساعت پس از پایان یافتن رای دهی اعلان خواهد شد.
XS
SM
MD
LG