لینک های دستیابی پذیر

شنبه ۲۹ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۲:۵۴

مرکل: برای تغییر تصمیم بریتانیا راهی وجود ندارد


انگیلا مرکل صدراعظم جرمنی

صدراعظم جرمنی روز سه شنبه بعد از اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا در بروکسل، پس از آنکه دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا با این اتحادیه خدا حافظی کرد گفت، در حالیکه از خارج شدن بریتانیا از این اتحادیه متأسف است، اما این لحظات برای آرزوهای بی‎جا نیست.

انگیلا مرکل گفته‎است، برای تغییر تصمیم بریتانیا راهی وجود ندارد و یکجا با سایر رهبران اروپا گفته‎است که باید برای پروسۀ خارج شدن بریتانیا از این اتحادیه وقت داده شود.

دیوید کامرون صدراعظم بریتانیا تأکید کرده‎است که با وصف نتایج همه‎پرسی اخیر، بریتانیا از اتحادیه اروپا دوری نخواهد گزید و به حیث یک همسایه روابط نزدیک را با آن حفظ خواهد کرد.

با وصف آنکه حزب کارگر مخالف حکومت بریتانیا برای راه اندازی همه‎پرسی دوم تلاش می‎کند و روز سه شنبه هزاران تن بر ضد خارج شدن بریتانا از اتحادیۀ اروپا در شهر لندن مظاهره کردند، دیوید کامرون گفته‌است که نتایج همه‌پرسی نمی‌تواند، تغییر کند.

صدراعظم بریتانیا گفته‌است که وی تا سرحد توان برای باقی ماندن این کشور در اتحادیۀ اروپا تلاش‌هایش را انجام داده‌است، اما موفق نشد.

کامرون گفته‌است که نتایج همه‌پرسی نمی‌تواند، تغییر کند.
کامرون گفته‌است که نتایج همه‌پرسی نمی‌تواند، تغییر کند.

دیوید کامرون بعد از اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا در بروکسل با اظهار اینکه این آخرین اشتراک وی در اجلاس رهبران اروپاست به خبرنگاران گفت:

"طبعاً فضای اجلاس، یک فضای اندوه و تأثر بود، شرکای ما در اتحادیۀ اروپا واقعاً متأثر اند از اینکه ما از اتحادیه خارج می‎شویم و لهجه آنها هم در جریان گفتگو ها چنین بود."

انگیلا مرکل صدراعظم جرمنی و سایر رهبران کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا گفته‌اند، چون حکومت فعلی بریتانا به خاطر باقی ماندن این کشور در اتحادیۀ اروپا تلاش نموده و برای خارج شدن از این اتحادیه کدام پلان ندارد، برای بریتانیا وقت داده می‌شود تا همچو برنامۀ را تدوین کند.

اتحادیۀ اروپا آماده پروسه "طلاق" است.
اتحادیۀ اروپا آماده پروسه "طلاق" است.

از جانب دیگر دونالد تسک رئیس شورای اتحادیۀ اروپا گفته‌است، این اتحادیه آماده‌گی آن را دارد تا پروسۀ جدایی یا به گفتۀ وی "طلاق" را همین اکنون آغاز کند.

دونالد تسک همچنان گفته‌است، برای آن که گرد و غبار در بریتانیا بر زمین فرو نشیند و گام‌های بعدی اتخاذ شود، به وقت نیاز است.

XS
SM
MD
LG