لینک های دستیابی پذیر

پنجشنبه ۲۷ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۳:۰۸

کمک‌های تعهد شده در وارسا باید بطور شفاف به مصرف برسد


در روزنامه‌های چاپ امروز کابل بیشتر موضوع حمایت و کمک‌های مالی ناتو با نیروهای امنیتی افغان تا سال ۲۰۲۰ میلادی بازتاب یافته است.

کابل پُست

کابل پُست در سرمقاله‌اش گفته است که ناتو تا سال ۲۰۲۰ میلادی همه ساله پنج میلیارد دالر به نیروهای امنیتی افغان خواهد پرداخت و با این پول نیروهای افغان بگونه بهتر تمویل خواهند شد.

سرمقاله نویس نوشته است که اگر حکومت افغانستان جلو فساد در نهاد‌های امنیتی را بگیرد و برخی از این پول را صرفه جویی کند می‌تواند از آن در خریداری تجهیزات نظامی استفاده کند.

سرخط

روزنامه سرخط در سرمقاله‌اش نوشته است که تعهدات ناتو و نیاز ایجاد یک میکانیزم شفاف برای حسابدهی.

نویسنده سرمقاله گفته است که حسابدهی و مصارف پول‌های کمک شده بگونه شفاف سبب افزایش اعتبار جامعه جهانی بالای افغانستان شده و توانایی دفاعی نیروهای امنیتی افغان را نیز بیشتر می‌سازد.

دنیا

روزنامه دنیا نوشته که کمک مالی ناتو تا سال ۲۰۲۰ میلادی با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان بسیار مهم است.

نویسنده مطلب گفته است که حکومت افغانستان باید تلاش کند تا کمک‌های ناتو را بگونه شفاف در زمینه تجهیز و تقویت نیروهای امنیتی افغان به مصرف برساند.

انیس

روزنامه دولتی انیس در سرمقاله‌اش نوشته است که افغان‌ها از کمک‌های ناتو استقبال کرده و از حکومت می‌خواهند تا در مصرف آن شفافیت و حسابدهی را در نظر بگیرند.

سرنوشت

روزنامه سرنوشت نوشته است که کمک‌های ناتو با نیروهای امنیتی افغان وابستگی با شدت جنگ در افغانستان دارد.

نویسنده سرمقاله می‌گوید: حالا که جنگ در این کشور شدت گرفته است کمک‌های ناتو نیز با نیروهای امنیتی افغان بیشتر گردید.

سرمقاله نویس گفته است که امریکا و ناتو باید به تقویت نیروهای امنیتی افغان توجه بیشتر کنند و نیروهای هوایی این کشور را طوریکه لازم است تجهیز نمایند.

نویسنده سرمقاله می‌گوید: اگر امریکا و ناتو واقعاً خواهان ثبات در افغانستان هستند و می‌خواهند که این کشور تقویت گردد باید همکاری‌های سیاسی با این کشور نیز داشته باشند و بر پاکستان فشارها را بیشتر سازند.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد در سرمقاله‌اش نوشته است که کمک‌های تعهد شده در نشست وارسا باید درست به مصرف برسد و از آن در تقویت نیروهای امنیتی افغان و سرکوب مخالفان مسلح دولت استفاده شود.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG