لینک های دستیابی پذیر

دوشنبه ۳ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۱:۴۷

وزارت دفاع افغانستان: ۹۸ جنگجوی داعش در پچیراگام کشته شدند


وزارت دفاع افغانستان از وارد شدن تلفات سنگین بر جنگجویان داعش در ولسوالی پچیراگام ولایت ننگرهار خبر می‌دهد.

مقامات این وزارت می‎گویند، پیشروی‌ نیروهای افغان در این ولسوالی ولایت ننگرهار ادامه دارد.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان به رادیو آزادی گفت، در این عملیات نیروهای خاص، قوای هوایی و قطعات کوماندو شامل اند.

آقای وزیری از کشته شدن ده‌ها جنگجوی داعش در اثر حملات هوایی خبر داده گفت:

وزیری: در این عملیات نیروهای خاص، قوای هوایی و قطعات کوماندو شامل اند.
وزیری: در این عملیات نیروهای خاص، قوای هوایی و قطعات کوماندو شامل اند.

"قوای هوایی ما عملیات می‌کنند، قطعات خاص ما عملیات می‌کنند، کوماندوی ما هم در عملیات سهیم اند. داعش در چندین حمله هوایی تلفات زیاد دیده‌است. در یک عملیات ۵۴ تن کشته شده در حمله هوایی دیگر ۲۷ تن کشته شده‌اند در یک عملیات هوایی دیگر ۹ نفر و در یک حمله دیگر هم هشت نفر از جنگجویان داعش کشته شده‌اند. تلفات زیاد به آنها وارد شده و شماری هم زخمی شده‌اند."

به گفته آقای وزیری، مردم محل نیز در این عملیات با نیروهای امنیتی همکاری دارند.

آقای وزیری از ادامه عملیات در پچیراگام تا زمانی خبر می‌دهد که منطقه از حضور جنگجویان داعش پاک گردد.

وی افزود:
"مردم محل و مردم آن منطقه هم با قوای مسلح کمک می‌کنند و در پهلوی آنها ایستاده‌اند، داعش در وضعیت بدی قرار دارد و تلفات زیاد دیده‌است و عملیات ما تا زمانی ادامه خواهد داشت که منطقه از وجود داعش پاک شود."

عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی پچیراگام ننگرهار در حالی ادامه دارد که اعضای مشرانو جرگه افغانستان دیروز نگرانی جدی شانرا در مورد فعالیت‌های داعش در این ولسوالی ابراز کردند.

این نگرانی سناتوران پس از آن ابراز شد که هفته گذشته میان اعضای داعش و باشنده‌های ولسوالی پچیراگام درگیری صورت گرفت و تلفاتی را نیز در پی‌داشت.

فضل هادی مسلمیا رئیس مشرانو جرگه در جلسه دیروز این جرگه فعالیت‌های داعش در افغانستان را جدی خواند، اما اطمینان داد که اقدامات نیروهای امنیتی افغان نیز در برابر این گروه جدی و قابل ملاحظه است.

XS
SM
MD
LG