لینک های دستیابی پذیر

دوشنبه ۳ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۸:۵۹

شماری از رهبران جهان برنده شدن دونالد ترمپ را به وی تبریک گفتند


دونالد ترمپ برندۀ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا

شماری از رهبران جهان با ارسال پیام های تبریکی به دونالد ترمپ، انتخاب وی به حیث رئیس جمهور جدید امریکا را مبارکباد گفته اند ...

ترمپ توانست که حد اقل ۲۷۶ رای هیئت یا کالج انتخاباتی را به دست آورد و به حیث ۴۵مین رئیس جمهور ایالات متحده امریکا انتخاب شود.

ینس ستولتنبرگ منشی عمومی ناتو نیز با ارسال پیام تبریکی به آقای ترمپ گفته است که رهبری امریکا مانند همیشه مهم باقی می‌ماند و افزوده است که یک ناتوی قوی برای امریکا و اروپا مهم بوده و به گفته وی در مبارزه با تهدیدات امنیتی، حملات سایبری و تروریزم کار بیشتر نیاز است.

ستولتنبرگ: رهبری امریکا مانند همیشه مهم باقی می‌ماند.
ستولتنبرگ: رهبری امریکا مانند همیشه مهم باقی می‌ماند.

آقای ستولتنبرگ در سخنرانی خود در بروکسل گفت،نشست ۲۰۱۷ بروکسل یک فرصت خوب برای بحث روی موضوعات مختلف با رئیس جمهور جدید امریکا خواهد بود.

وی افزود:

"این نشست رهبران، فرصتی را مساعد می‌سازد تا با رئیس جمهور جدید امریکا نشسته و روی چگونگی عملی شدن تعهدات ناتو بحث شود. برای این مفکوره چگونه یک دفاع مشترک ایجاد کنیم که برای همه برای هر کدام جدا و برای همه باشد و آن که قادر به ایجاد یک محیط امنیتی باشد تا بتواند با تهدید‌های امنیتی، حملات سایبری و تروریزم مبارزه کند."

در همین حال جواد ظریف وزیر خارجه ایران از دونالد ترمپ رئیس جمهور منتخب امریکا خواسته است تا با توافق‌نامه‌های بین‌المللی متعهد باقی بماند.

آقای ظریف که در رومانیا صحبت می‌کرد گفت:

" هر رئیس جمهور امریکا باید حقایق جهان امروزی را درک کند و از همه مهمتر رئیس جمهور آینده امریکا با تمامی توافق‌نامه‌های جهانی متهعد باقی بماند."

وزارت خارجه پاکستان نیز با ارسال پیام تبریکی به آقای ترمپ، ایالات متحده امریکا را یکی از شرکای نزدیک اسلام آباد خوانده‌است.

کرملین ابراز امیدواری کرده که با انتخاب دونالد ترمپ روابط پُر تنش میان روسیه و امریکا بهبود یابد.
کرملین ابراز امیدواری کرده که با انتخاب دونالد ترمپ روابط پُر تنش میان روسیه و امریکا بهبود یابد.

کرملین با نشر اعلامیۀ به نقل از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برنده شدن دونالد ترمپ به عنوان رئیس جمهور منتخب امریکا را مبارکباد گفته است و ابراز امیدواری کرده که روابط پُر تنش میان دو کشور بهبود بیابد.

رئیس جمهور روسیه روی تلاش‌های مشترک مسکو و واشنگتن در برابر تهدید‌های امنیتی در جهان تأکید کرده‌است.

تیریزا می صدراعظم بریتانیا با ارسال پیام تبریکی به دونالد ترمپ گفته است که کشورش و امریکا در بخش اقتصادی و مسایل امنیتی و دفاعی متحدان نزدیک باقی خواهند ماند.

بن علی یلدرم صدراعظم ترکیه در سخنرانی خود در انقره بر علاوۀ مبارکی، انتخاب دونالد ترمپ را یک فرصت خوب برای بهبود روابط میان واشنگتن و انقره خوانده‌است.

آقای یلدرم همچنان گفته است که امریکا با سپردن فتح الله گولن روحانی ترکی می‌تواند در روابط با انقره یک فصل جدید را باز کند.

انگیلا مرکل صدراعظم جرمنی بر اساس ارزش‌های مشترک کشورش و امریکا، روی همکاری های نزدیک با واشنگتن تعهد کرد.

وزارت خارجه چین گفته است که کشورش حاضر است تا با ادارۀ جدید امریکا روی بهبود روابط میان دو کشور کار کند.

شینزو ابی: جاپان و امریکا دو متحد جدا ناشدنی اند.
شینزو ابی: جاپان و امریکا دو متحد جدا ناشدنی اند.

از سوی دیگر شینزو ابی صدراعظم جاپان در پهلوی ارسال پیام تبریکی به دونالد ترمپ بخاطر برنده شده وی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا گفته است که جاپان و امریکا دو متحد جدا ناشدنی اند که در مورد آزادی، حقوق بشر و قانون مندی موقف مشترک دارند.

محمود عباس رئیس ادارۀ فلسطنیان با نشر اعلامیه برنده شدن آقای ترمپ را مبارکباد گفته و ابراز امیدواری کرده است که در رهبری دونالد ترمپ صلح تامین شود.

در همین حال پترو پروشینکو رئیس جمهور اوکراین با ابراز مبارکی به دونالد ترمپ گفته است که کیف آماده همکاری با امریکا است.

ویکتور اوربان صدراعظم هنگری در صفحه فیسبوک خود نوشته است که برنده شدن دونالد ترمپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا یعنی دیموکراسی هنوز زنده‌است.

هیلری کلنتن نامزد حزب دیموکرات در انتخابات ریاست جمهوری امریکا پس از اعلام نتایج انتخابات در یک تماس تلیفونی به رقیب خود دونالد ترمپ برنده شدن او را تبریک گفته است.

خانم کلنتن تا کنون به حامیانش سخنرانی نکرده‌است.

XS
SM
MD
LG