لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۳۰ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۹:۲۰

مقامات: نیروهای افغان در کندز در حال پیش‌روی هستند


مقام‌های محلی در کندز از راه اندازی عملیات گسترده تصفیوی زمستانی تحت نام پامیر "۱" با حمایت هوایی و توپچی نیروهای افغان به هدف سرکوب مخالفان مسلح حکومت در سطح این ولایت خبر می‌دهند.

لوی پاسوال شیر عزیز کامه‌وال قوماندان زون ۸۰۸ سپین‌زر در شمال‌شرق کشور به رسانه‌ها گفت که این عملیات روز گذشته با تشریک مساعی نیروهای مشترک افغان در برخی ساحاتِ مربوط شهر کندز و افزون بر آن در ولسوالی‌های امام صاحب، خان‌آباد، چهاردره و دشت ارچی این ولایت راه ندازی گردیده‌است.

آقای کامه‌وال گفت که تا اکنون در نتیجه این عملیات ۹ تن از مخالفان مسلح حکومت کشته و ۱۵ تن دیگر‌شان زخمی شده‌اند.

کامه‌وال: در نتیجه این عملیات ۹ تن از مخالفان مسلح حکومت کشته و ۱۵ تن دیگر‌شان زخمی شده‌اند.
کامه‌وال: در نتیجه این عملیات ۹ تن از مخالفان مسلح حکومت کشته و ۱۵ تن دیگر‌شان زخمی شده‌اند.

وی در مورد گفت:

"قوت‌های ما در حالی پیش‌رفت هستند و هم‌چنان عملیات دیگر هم در اطراف شهر کندز و در ولسوالی‌ها نیز آغاز شده، چون فصل زمستان فصل عملیات‌های پاکسازی است تا از این فُرصت یک استفاده خوب صورت بگیرد و لانه‌های دشمن از بین بُرده شود."

از سوی هم جنرال عبدالمالک کریمی قوماندان فرقه ۲۰ پامیر در کندز به رسانه‌ها گفت که در حال حاضر نیروهای مشترک افغان با یک مورال قوی در حال پیش‌روی هستند و چندین قریه تا کنون در اطراف شهر کندز از حضور هراس‌افگنان پاکسازی شده‌اند.

عبدالمالک کریمی قوماندان فرقه ۲۰ پامیر در کندز
عبدالمالک کریمی قوماندان فرقه ۲۰ پامیر در کندز

آقای کریمی می‌افزاید:

"من به مردم شریف کندز اطمینان می‌دهم که فرزندان شما در خدمت شما هستند هم‌اکنون نیروهای مشترک افغان عملیات تصفیوی را بر ضد دشمن آغاز کرده‌اند تا برای مردم کندز یک فضای امن ایجاد گردد و در این عملیات پیش‌روی صورت گرفته و دشمن در حالی فرار است."

آقای کریمی علاوه کرد که در این عملیات یک‌تن از منسوبین نیروهای دولتی کشته شده و به افراد ملکی کدام آسیبی نرسیده‌است.

این مقام‌های نظامی گفتند که این عملیات الی پاکسازی ساحاتِ ناامن این ولایت از وجود مخالفان مسلح حکومت در منطقه ادامه خواهد داشت.

باید یادآور شد که این عملیات در حالی بر ضد مخالفان مسلح حکومت در این ولایت راه اندازی می‌شود که پیش از این اعضای شورای ولایتی و فعالان مدنی کندز هُشدار داده بودند که اگر در فصل زمستان بر ضد مخالفان مسلح حکومت عملیات پاکسازی راه اندازی نگردد، در بهار پیش‌رو کندزیان شاهد چالش‌های بزرگ امنیتی خواهند بود.

تا اکنون طالبان مسلح در این خصوص چیزی نگفته‌اند.

گزارش: اجمل آرین

XS
SM
MD
LG