لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۵ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۳۷

تلاش جدید شرکت «مدرن میتود» برای ایجاد یک میلیون فرصت کاری


شرکت بازاریابی موسوم به مدرن میتود می‌گوید با ارائه یک طرح جدید اعلانات برای صدها هزار تن زمینه کار را مساعد می‌کند.

شرکت موسوم به مدرن میتود می‌گوید با عملی کردن طریقه‌های جدید زمینه سرمایه گذاری شرکت‌ها را گسترده می‌سازد و به این وسیله فرصت‌های کاری را برای تعداد زیادی مساعد می‌کند.

ضیاالحق ضیا مسئول این شرکت در نشست خبری به‌روز چهارشنبه در کابل گفت در نتیجه تبلیغات در یک هفته سه هزار نفر را جذب کرده‌اند اما تلاش می‌کنند تا این رقم تا سه سال آینده به یک میلیون تن برسد.

به گفته‌وی درین برنامه شاگردان مکتب، معلولین و هر فرد دیگر که خواسته باشد اشتراک کرده می‌تواند.

ضیاالحق ضیا
ضیاالحق ضیا

او گفت:

"ما با شرکت‌های مختلف قرارداد داریم که این شرکت‌ها برای‌ما تخفیف می‌دهند و ما این تخفیف را در کوپون اضافه می‌کنیم، همچنان یک فیصدی آن را برای بودجه بازاریابی این شرکت‌ها دریافت می‌کنیم و از همین طریق کارمندان را تمویل معاش می‌کنیم."

به اساس معلومات مسئولین این شرکت هر کارمند این شرکت مسئول خواهد بود تا در ساحه مربوط‌ اش برای شرکت قرارداد شده تبلیغات کند.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که این گونه بازاریابی در سایر کشورهای جهان نتیجه مطلوب داشته است و گفته می‌شود حدود یک‌و نیم میلیون تن در اندونیزیا مصروف کار از همین طریق اند.

مسئولین شرکت مدرن میتود نیز امیدوارند که رایج ساختن این طریقه بازاریابی بتواند در کاهش بی‌کاری در کشور موثر تمام شود.

بر بنیاد معلومات وزارت کار امور اجتماعی، شهدا و معلولین در حال‌حاضر یک اعشاریه نه میلیون تن در افغانستان به گونه کامل بی‌کار اند و یک اعشاریه چهار میلیون تن دیگر صاحب کارهای وقفه‌یی اند.

درعین حال سیدالرحمن عمران یکی از آگاهان اقتصادی به رادیو آزادی گفت این برنامه ممکن در کنار کاریابی زمینه رقابت مثبت در بازار را نیز به میان بیآورد.

او گفت:

"یک تجربه بسیار خوب است می‌تواند باعث کاهش در نرخ‌ها ‌شود و مردم هم صاحب کار می‌شوند ما هر قدر از طریقه‌های نو بازاریابی کار بگیریم سطح آگاهی مردم بلند می‌رود و می‌توانند به‌خاطر محصولات شان از طریقه‌های جدید بازاریابی استفاده کنند."

از سوی هم اتاق تجارت و صنایع افغانستان می‌گوید این گونه برنامه‌ها برعلاوه افزایش فروشات و تقویت اقتصادی، باعث تشویق سرمایه گذاران می‌شود.

صیام الدین پسرلی سخنگوی این اتاق به رادیو آزادی گفت که این اعلانات باید کیفیت واقعی را مدار اعتبار قرار دهد.

گزارش: سحر لیوال

XS
SM
MD
LG