لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۴:۱۴

فالون: بریتانیا نیروهای اضافی به افغانستان می‌فرستد


مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا

مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا می‌گوید، کشورش نیرو‌های اضافی به افغانستان می‌فرستد. او در باره تعداد این عساکر چیزی نگفته اما افزوده که کار روی این پلان جریان دارد.

در حال حاضر ۵۰۰ نیروی بریتانیایی در افغانستان مستقر اند و در ماموریت آموزش نیرو‌های افغان سهم دارند.

دیفنس ژورنال بریتانیا به نقل از آقای فالون نوشته است، عساکر اضافی که قرار است به افغانستان فرستاده شوند، نیز ماموریت غیر نظامی خواهند داشت و در بخش آموزش نیرو‌های افغان در چوکات ماموریت حمایت قاطع کمک خواهند کرد.

ماموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو عساکر قول اردو‌ها را آموزش می‌دهد در چوکات این ماموریت از نیرو‌های آسترالیایی هم خواسته شده که سهم بگیرند.

حکومت آسترالیا گفته‌است که روی اعزام عساکر اضافی به افغانستان غور می‌کند.

مالکم تورنبُل روز جمعه در صحبت با خبرنگاران در شهر سدنی گفت، از آسترالیا خواسته شده‌است تا عساکر اضافی به افغانستان بفرستد و کشورش در این مورد طرح را آماده کرده که روی آن غور جریان دارد.

حکومت امریکا نیز گفته‌است که روی فرستادن عساکر بیشتر به افغانستان غور دارد.

بر اساس گزارش‌ها، پنتاگون طرح پیشنهادی اش را در مورد فرستادن عساکر اضافی به افغانستان به رئیس جمهور دونالد ترمپ پیشکش کرده‌است اما در این مورد تاکنون فیصله نهایی اعلام نشده‌است.

کشور‌های عضو ناتو تعهد کرده‌اند که حمایت شانرا از نیرو‌های امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه خواهند داد اما به گفته این کشور‌ها حمایت آن‌ها در بخش محاربوی نه بلکه در بخش مالی و تخنیکی با نیرو‌های افغان خواهد بود.

XS
SM
MD
LG