لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۳ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۱۹

خامنه‌ای: سیاست مبارزه با تروریزم غربی، نتیجه معکوس داده‎است


رهبر مذهبی ایران می‎گوید، سیاست مبارزه با دهشت افگنی غربی نتیجه معکوس داده‎است.

آیت الله علی خامنه ای که در مراسم سالگرد در گذشت آیت الله خمینی بنیان گذاری جمهوری اسلامی ایران صحبت می‎کرد گفت، در اثر این سیاست داعش اکنون از سوریه و عراق به سوی دیگر کشورهای به شمول کشورهای اروپایی در حال حرکت است.

رهبری مذهبی ایران می‎گوید، حملات داعش در کشورهای اروپایی و سایر مناطق جهان، پیامد سیاست غرب را در شرق میانه، نشان می‎دهد.

حمله اخیر لندن که مسئولیت آن را داعش به دوش گرفت.
حمله اخیر لندن که مسئولیت آن را داعش به دوش گرفت.

خامنه ای که دیروز در یک شبکه تلویزیونی صحبت می‎کرد، گفت، امروز داعش از زادگاهش در عراق و سوریه تحت فشار قرار گرفته و به سوی دیگر کشورها مانند افغانستان، پاکستان و حتی فلپین و کشورهای اروپایی در حال حرکت است.

آیت الله خمینی بنیادگذار جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۹۸۹ میلادی در گذشت.

آیت الله علی خامنه ای این مطلب را در پاسخ به اظهارات حسن روحانی که در جریان مبارزات انتخابات اش بیان کرده، ایراد نموده‎است.

حسن روحانی در ماه گذشته برای یک دور دیگر به حیث رئیس جمهور ایران انتخاب شد.

اوکه پیش از این در سخنرانی‎ها در جریان مبارزات انتخاباتی اش آزادی‎های مدنی و دیالوگ‎های بیشتر با غرب را وعده داده بود، مخالفان محافظه کار خود را " تندروان" خطاب کرد.

خامنه ای: سعودی برای سازش با ترمپ مجبور می‌شود بیش از نیمی از ذخایر مالی خود را در خدمت امریکا هزینه کند.
خامنه ای: سعودی برای سازش با ترمپ مجبور می‌شود بیش از نیمی از ذخایر مالی خود را در خدمت امریکا هزینه کند.

امارهبر مذهبی ایران در ادامه سخنان خود افزود:

"رفتار انقلابی را نباید تندروی پنداشت."

وی گفت:

"امروز کشور به انقلابی بودن نیاز دارد."

آیت الله علی خامنه ای گفت، معنی عقلانیت این است که نباید بار دیگر تحت تسلط قدرت و تکبر امریکا در آمد، طوری‎که یکبار از آن رهایی یافته است.

رهبر مذهبی ایران در ادامه سخنرانی خود گفت، عربستان سعودی رقیب منطقوی ایران در جریان سفر دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا به ریاض با موافقت خریداری مبلیاردها دالر تسلیحات، به بهای بلند طرفداری خود را از امریکا نشان داد.

وی گفت:

"حکومت سعودی برای این‎که با رئیس‌ جمهور جدید امریکا سازش کند، مجبور می‌شود بیش از نیمی از ذخایر مالی خود را در خدمت اهداف‌ امریکا و طبق میل آن کشور هزینه کند."

XS
SM
MD
LG