لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۴ ثور ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۲۹

سند افشا شدۀ جدید در مورد دخالت روسیه در انتخابات امریکا


یک سند محرم ادارۀ امنیت ملی امریکا که ناوقت روز دوشنبه توسط نشریه انترنتی انترسپ آنلاین نشر شد، نشان می‌دهد که هکرهای اداره استخبارات نظامی روسیه قبل از آغاز انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی امریکا چندین بار تلاش کرده بودند تا در سیستم انتخابات این‌کشور داخل شوند.

بعد از افشای این سند محرم، وزارت عدلیه امریکا اعلان کرد که یک قراردادی اداره امنیت ملی این‌کشور را به اتهام افشای آن دستگیر کرده‌است.

بر اساس این سند، هکران ادارۀ استخبارت نظامی جی. آر. یو مسکو همۀ آن ادارات خصوصی را هدف قرار داده بودند که نام‌های رأی دهندگان امریکایی را ثبت و راجستر نموده، برای ادارات محلی حکومت امریکا وسایل و تجهیزات لازم را فراهم می‌کردند.

در سند نشر شده توسط انترسپ آنلاین همچنان گفته شده‌است، این عملیات هکرهای روسی مصونیت سیستم رأی دهی را با تهدید مواجه ساخته، و از طریق یک ویروس کمپیوتری بیش از صد کارمند انتخاباتی را فریب داده‌است. این عملیات چندین ماه دوام نموده، فقط چند روز قبل از هشتم نوامبر که انتخابات امریکا صورت گرفت، پایان یافته‌است.

به نوشته مرکز خبری رادیو آزادی، ولی در این سند گفته نشده‌است که آیا این عملیات هکرهای ادارۀ استخبارات نظامی روسیه بالای نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحدۀ امریکا تأثیر هم داشته است، یا خیر؟

نشریۀ انترنتی انترسپ آنلاین که روی مسایل امنیت ملی امریکا تمرکز دارد، می‌نویسد، این سند ادارۀ امنیت ملی امریکا که به تاریخ پنجم ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی ثبت شده، آخرین سند تازۀ است که جزئیات مداخلۀ هکرهای روسی در پروسه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی امریکا نشان می‌دهد.

نشریه انترنتی انترسپ آنلاین، نگفته است که این سند را چگونه بدست آورده‌است، ولی لحظاتی بعد از نشر آن وزارت عدلیه امریکا گفت یک قرار دادی ادارۀ امنیت ملی این‌کشور را دستگیر کرده‌است که تصور می‌شود این سند را در اختیار نشریه انترنتی انترسپ آنلاین قرار داده‌است.

مرتبط

XS
SM
MD
LG