لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۵۸

صیاد: روند ارزیابی مراکز رأی دهی هفته آینده آغاز می‌شود


کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید، هفته آینده روند ارزیابی مراکز رأی دهی آغاز خواهد شد.

این کمیسیون می‌گوید، در حال حاضر مرحله آموزش‌های تخنیکی برای کارمندان مراکز انتخاباتی ادامه دارد.

گلا جان عبدالبدیع صیاد منشی و سخنگوی این کمیسیون روز یکشنبه در صحبت با رادیو آزادی گفت، به دنبال اعلام تاریخ برگزاری انتخابات، قرار است هفته آینده روند ارزیابی مراکز رأی دهی آغاز شود.

گلا جان عبدالبدیع صیاد منشی و سخنگوی این کمیسیون
گلا جان عبدالبدیع صیاد منشی و سخنگوی این کمیسیون

او گفت:

"مطابق وعده هفته آینده پس از آن‌که از بخش امنیت اطمینان حاصل شود و همچنان مرحله آموزش‌های تخنیکی برای کارمندان مراکز رأی دهی به پایان برسد، ارزیابی مراکز رای دهی آغاز خواهد شد."

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات اخیراً تاریخ برگزاری انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی‌ها را اعلان کرده‌است.

بر اساس این اعلان، قرار است انتخابات در شانزدهم سرطان سال آینده برگزار شود.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان که روز یک شنبه در بیستمین نشست بورد نظارت و انسجام صحبت می‌کرد، به برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه تاکید کرد.

در همین حال، تیفا یا نهاد انتخابات شفاف افغانستان از کارهای کمیسیون انتخابات استقبال می‌کند.

محمد نعیم ایوب زاده رئیس این نهاد روز یکشنبه به رادیو آزادی گفت، در کنار آماده‌گی‌های دیگر، باید به تأمین امنیت انتخابات توجه بیشتر صورت گیرد.

ایوب‌زاده: برای‌ما آن‌چه مهم است مسئله امنیت است
ایوب‌زاده: برای‌ما آن‌چه مهم است مسئله امنیت است

او افزود:

"برای‌ما آن‌چه مهم است مسئله امنیت است، دیگر این‌که حوزه‌های انتخاباتی نهایی می‌شد، کمیسیون باید کار لست رأای دهنده‌گان را آغاز می‌کرد، کارمندان تخنیکی را باید استخدام می‌کرد، این‌ها از جمله مسایل با اهمیت است که باید در اولویت قرار داشته باشد."

آقای ایوب زاده می‌گوید، با توجه به وضعیت امنیتی، اگر کمیسیون انتخابات روند ارزیابی مراکز رای دهی را در تمام ولایات و ولسوالی‌های افغانستان به پایان برساند، این نتیجه مثبت خواهد داشت اما به گفته‌وی، گمان نمی‌رود که کمیسیون در این کار، موفق شود.

گزارش: نصرت پارسا

XS
SM
MD
LG