لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۴ حوت ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۱۷

اعضای شورای امنیت پارچه‌های راکت‌های فیر شده از سوی حوثی‌ها را بررسی می‌کنند


اعضای شورای امنیت ملل متحد به روز دوشنبه به واشنگتن سفر می‌کنند تا پارچه‌های از راکت های را بررسی کنند که گفته می‌شود ایران به حوثی‌های یمن داده‌است.

نیکی هیلی سفیر امریکا در ملل متحد ماه گذشته پارچه‌های در دست داشته را شواهد انکار ناپذیر برای این واقعیت خواند که راکت‌های پرتاب شده به سمت عربستان سعودی در ماه نومبر سال گذشته توسط حوثی‌های یمن، ساخت ایران بودند.

این ادعای خانم هیلی زمانی جدی تر شد که متخصصان ملل متحد در یک گزارش به شورای امنیت گفتند که ایران با دادن راکت‌های بالیستیک به حوثی‌های یمن، از مقررات تحریم اسلحه به یمن تخطی نموده‌است.

خانم هیلی از همکارانش در شورای امنیت دعوت نموده‌است پارچه‌های راکت ساخت ایران را ببینند که در قرارگاه نظامی واشنگتن نگهداری می‌شوند.

نیکی هیلی سفیر امریکا در ملل متحد ماه گذشته در یک کنفرانس خبری گفته بود، شواهد غیر قابل انکار اند و سلاح‌ها هم شاید نشان ساخت ایران را داشته بوده باشند.

شواهدی‌که قرار است به روز دوشنبه به اعضای شورای امنیت ملل متحد نشان داده شوند، شامل وسایل دیگر نظامی و پارچه‌های از یک راکت ضد تانک و طیاره‌های بدون سرنشین هم می‌باشند.

نیکی هیلی سفیر امریکا در سازمان ملل متحد
نیکی هیلی سفیر امریکا در سازمان ملل متحد

ایران این ادعا را که گویا حوثی‌های یمن را حمایت می‌کند جدا‌ً رد نموده و ماه گذشته نیکی هیلی را متهم به معرفی شواهد تقلبی کرد.

خانم هیلی می‌خواهد اعضای شورای امنیت را قناعت داده و به اقدام علیه ایران ترغیب کند تا تحریماتی را بر آن‌کشور وضع نمایند، ولی گمان می‌رود این تلاش‌های خانم هیلی با مخالفت مسکو که روابط خوب با ایران دارد، مواجه گردد.

XS
SM
MD
LG