لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۱ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۰۹

برفباری شدید در ایران سبب مسدود شدن میدان‌های هوایی و مکاتب شد


تلویزیون دولتی ایران دیروز یک‌شنبه خبر داد که میدان‌های هوایی بین‌المللی امام خُمینی و مهرآباد به‌خاطر دید ضعیف تا آگاهی بعدی مسدود شده‌اند.

همزمان با این، مکاتب در چندین بخش از کشور به‌شمول پایتخت مسدود شده و تیم‌های امداد رسان هلال احمر برای راننده‌گانی که در برف گیر مانده‌اند، غذا می‌رسانند.

یکی از راننده‌گان در پیام تصویری خود که به رادیو آزادی فرستاده می‌گوید:

"برف باری شدید از دیشب ساعت ۹ شب اتوبان (شاهراه) را بسته و تا چشم کار می‌کند، ماشین (موتر) و ترافیک دیده می‌شود. متأسفانه حالا ساعت یک و ده دقیقه بعد از ظهر است، مسئولان تازه بیدار شده و دستگاه‌های برف پاک‌کن را به راه انداخته‌اند."

ایرنا خبرگزاری رسمی ایران از قول سخنگوی اداره هلال احمر می‌گوید، ۶۶۰۰ نفر اسکان اضطراری یافته‌اند.

ضمناً، جنرال حسین باقری لوی درستیز نیروهای مسلح ایران گفت، آن‌ها برای فراهم‌آوری کمک جهت بازگشایی راه و سرک‌ها، آماده‌اند.

گزارش‌ها هم‌چنان در تهران از قطع سیستم برق در چندین منطقه خبر داده‌اند.

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که در نتیجه فرو ریختن شاخه‌های درخت در اثر افزایش وزن برف بر آن‌ها، لاین‌های انتقال انرژی برق و موتر‌ها تخریب شده‌اند.

محمد علی نجفی شاروال تهران به هدف جلوگیری از حوادث بیشتر، در تویتر خود از اتباع کشور خواسته تا با کارگران شاروالی برای تکان دادن شاخه‌های پر از برف درختان، کمک کنند.

شبکه تلویزیون دولتی ایران می‌گوید، خدمات خط آهن بین تهران و مهرآباد در شمال شرق ایران هم به حالت تعلیق درآمده‌است.

هرچند بارش برف مشکلات زیادی را برای مردم به میان آورده، اما تعدادی از جوانان در تهران از باریدن برف با رقص و پایکوبی استقبال کرده‌اند.

بارش برف شدید از اوایل این هفته که شب یک‌شنبه به حد اعظم آن رسیده، بیشتر ولایت‌های شمالی و غرب ایران را متأثر ساخته‌است.

بر اساس گزارش ایرنا، سطح برف در برخی از مناطق کوهستانی تا یک متر و ۳۰ سانتی رسیده‎است.

بر اساس پیش‎بینی اداره هواشناسی ایران، بارش برف در تعدادی از ولایات ایران تا امروز دوشنبه ۹ دلو، ادامه خواهد یافت.

XS
SM
MD
LG