لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۲۷ دلو ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۵۲

پولیس کابل: هشدارهای امنیتی رسانه‌های اجتماعی در شهر کابل حقیقت ندارند


در حالی‎که حملات مرگبار اخیر در شهر کابل مردم را به شدت نگران ساخته‎اند، پولیس کابل می‎گوید که برای تأمین امنیت در این شهر نیروهای امنیتی در حالت احضارات درجه یک قرار دارند.

آنان اطمینان می‎دهند که برای تأمین امنیت در این شهر تدابیر لازم گرفته شده‎اند.

حق‌نواز حقیار معاون قوماندانی امنیه کابل روز پنجشنبه «۱۲ دلو ۱۳۹۶» به رادیو آزادی گفت که همه ساحات شهر کابل به‌گونه جدی زیر نظارت نیروهای امنیتی قرار دارند.

حقیار گفت، تهدیدات امنیتی در شهر کابل وجود دارند، اما به‌گفته وی این تهدیدات در حدی نیستند که بر فعالیت‎های روزمرۀ مردم تأثیر بگذارد.

حق‌نواز حقیار
حق‌نواز حقیار

وی نگرانی‎های را که در این روزها در رسانه‎های اجتماعی در مورد تهدیدات امنیتی در شهر کابل ابراز می‎شوند تبلیغات نادرست می‎داند.

آقای حقیار می‌افزاید:

"پولیس کابل با تیم امنیتی در مجموع در حالت احضارات درجه یک به سر می‎برد، پرسونل ما به‌شمول نهادهای کشفی و استخباراتی در حال آماده باش هستند. دشمن همواره از هر نوع تاکتیک استفاده کرده و استفاده می‎کند، اما ما احضارات داریم و کدام مشکل به میان نمیآید."

این در حالیست که پس از حملات اخیر در شهر کابل به‌خصوص حمله خونین در نزدیکی ساختمان قبلی وزارت داخله که بیش از ۱۰۰ تن در آن کشته و حدود ۲۳۵ نفر زخمی شدند، گشت‌وگذار در شهر کابل کاهش یافته‎است.

پس از این حمله در رسانه‎های اجتماعی مانند فیس‌بوک نیز هشدارهای داده شد که برخی از ساحات شهر کابل با تهدید جدی روبه‌رو بوده و این هشدارها نگرانی‎های باشنده‎ها این شهر را بیشتر ساخت.

کابل
کابل

دو تن از باشنده‎های شهر کابل در باره نگرانی‎های امنیتی‌شان به رادیو آزادی گفتند:

"نام من جمعه خان همراز است، حالا در کابل زنده‎گی می‎کنم اوضاع امنیتی بسیار خطرناک است، همه روز می‎بینیم که انفجارهای خونین می‎شود و مردم کشته می‎شوند."

"من راحله جعفری هستم، نظر به شرایط که فعلاً حاکم است و هراس در بین مردم به‌وجود آمده ما در بحران قرار داریم و سخت نگران این شرایط هستیم."

اما وضعیت جاری امنیتی و نگرانی‎های برخاسته از آن تا چه حد جدی است و چه تأثیرات منفی بر مردم دارد؟

محمداگل مجاهد کارشناس مسایل امنیتی در پاسخ به این پرسش می‎گوید که اگر به این وضعیت رسیده‎گی نشود چالش‎های جدی‌تری به میان خواهد آمد.

به‌گفته وی حکومت به‌خصوص نیروهای امنیتی و کشفی باید از هر راه ممکن امنیت را در شهر کابل و دیگر شهرهای افغانستان تأمین کنند تا به‌گفته وی مردم بتوانند به زنده‎گی عادی‌شان ادامه دهند.

گزارش: نسیم شفق

XS
SM
MD
LG