لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۰۷

حمله راکتی طالبان بالای مرکز ولسوالی المار فاریاب


شورشیان شب گذشته پس از شلیک راکت‎های متواتر، حملات گروهی خود را بالای ساختمان ولسوالی المار ولایت فاریاب آغاز نموده‌اند.

مقام‎های محلی ولسوالی المار ولایت فاریاب از حملات راکتی شورشیان طالب بالای ساختمان آن ولسوالی خبر داده می‎گویند، در نتیجه شلیک راکت از سوی طالبان شب گذشته دو تن از نیروهای امنیتی زخمی گردیده‎اند.

محمد صالح صالح ولسوال المار قبل از ظهر امروز چهارشنبه «۲۲ حمل ۱۳۹۷» به رادیو آزادی اظهار داشت که شب گذشته درگیری شدید بین نیروهای امنیتی و جنگجویان طالب در مرکز این ولسوالی به وقوع پیوست که در این نبرد دو تن از منسوبین پولیس زخم برداشتند و حملات آن‎ها با مقاومت شدید نیروهای امنیتی دفع شده‎است.

فاریاب
فاریاب

ولسوال المار گفت:

"دیشب حوالی ۱۱ بجه طالبان بالای مرکز ولسوالی حمله‌ور شدند و با فیر چندین راکت ساختمان ولسوالی را تحت آتش گرفتند. در نتیجه فیر راکت‎ها یک راکت به یک برج ولسوالی اثابت کرد که در آن پرسونل مدیریت امنیت ملی در حال مقاومت بودند و به اثر انفجار راکت دو نفر زخمی گردیدند. یک زخمی ما سطحی بود و دیگرش شدیدتر می‎باشد و آمار دقیق تلفات طالبان هنوز برای ما مشخص نشده‎است."

گروه طالبان تا هنوز در مورد این رویداد تبصره نکرده‎اند.

از سوی هم ساکنان محل نیز اظهار می‎دارند که طالبان خود را حتی در نزدیکی ساختمان ولسوالی رسانیده و این ساختمان را با راکت و پیکا مورد آماج قرار دادند.

فاریاب
فاریاب

در همین حال عبدالکریم یورش سخنگوی قوماندانی پولیس فاریاب نیز حمله طالبان بر مرکز ولسوالی المار را تأیید کرده می‎گوید، با اعزام نیروهای امنیتی، هجوم طالبان دفع و ترد شده‎است.

آقای یورش افزود:

"شب گذشته گروه طالبان حمله تهاجمی را بالای ساختمان ولسوالی المار انجام دادند که ما با اعزام نیروهای تازه نفس و بیشتر حملات دشمن را به عقب زدیم. در نتیجۀ مقاومت نیروهای ما دو طالب کشته و سه نفر دیگر شان شدیداً مجروح شدند. در جریان درگیری‎ها و آتش‌باری راکت‎های دشمن دو تن از نیروهای امنیتی نیز زخم سطحی برداشتند که صحت‌شان خوب می‎باشد."

بر اساس گزارش‎ها، در یک ماه اخیر به‌خصوص در هفته گذشته، مرکز المار چندین بار از سوی طالبان مورد حملات گروهی قرار گرفته که تلفاتی هم به هر دو طرف در پی داشته‎است.

گزارش: رحمت‌الله رها

XS
SM
MD
LG