لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۱۶

هند یک میدان معیاری کریکت در "ایالت بنلگور" به افغانستان می‌دهد


هند برای انکشاف و پیشرفت کریکت در افغانستان وعده هر نوع همکاری می‌دهد و در این بخش به گسترش روابط دو کشور تأکید می‌کند.

هند در کنار وعده همکاری‌های بیشتر با کریکت بورد افغانستان اهدای یک میدان معیاری کریکت در ایالت بنلگور به این‌کشور را نیز اعلام کرد.

امیتاب چوهدری دایرکتر کریکت بورد هند که در رأس یک هیئت به کابل آمده همراه با عاطف مشعل رئیس کریکت بورد افغانستان روز چهارشنبه «۰۹ جوزای ۱۳۹۷» در یک کنفرانس خبری حضور یافته گفت، کشورش آماده‌است تا همکاری‌ها در بخش کریکت با افغانستان را گسترش دهد.

او افزود:

"هند در این سفر تاریخی با افغانستان است و آماده فراهم کردن هر نوع امکانات است. ما در ادامه همکاری‌های خود دومین میدان خانگی را به افغانستان داده‌ایم، ما به همکاری‌های مشترک میان دو کشور متعهد هستیم."

آقای چوهدری از محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان دعوت کرد تا در اولین مسابقه تاریخی پنج روزه کریکت که قرار است در چهاردهم جون میان افغانستان و هند برگزار شود، به دهلی نو بیاید.

دایرکتر کریکت بورد هند
دایرکتر کریکت بورد هند

کریکت بورد افغانستان روز گذشته به رهبری اصغر ستانکزی تیم خود را برای این بازی اعلان کرده و بازی یاد شده را برای افغانستان با اهمیت خواند.

کریکت بورد افغانستان به رهبری اصغر ستانکزی تیم خود را برای این
بازی اعلان کرده است.

هند قبل از این نیز میدان بین‌المللی را به نام گریتر نویدا به‌حیث میدان داخلی به تیم کریکت افغانستان اهدأ کرده‌است.

این میدان در سال ۲۰۱۴ ساخته شده که ظرفیت حدود ۴۰۰۰۰ هزار تماشاچی را دارد.

این کشور در ولایت کندهار نیز میدانی را به ارزش هفتصد هزار دالر امریکایی اعمار کرده که یکی از میدان‌های معیاری در سطح افغانستان دانسته می‌شود.

از سوی هم عاطف مشعل رئیس کریکت بورد افغانستان در این نشست روی همکاری‌های دو جانبه هر دو کشور تأکید کرد.

او افزود:

"این فصل جدید روابط میان دو کشور دوست و دو بورد کریکت است، توقع میدان معیاری را که ما از این‌ها داشتیم تا یک میدان داخلی معیاری دیگر هم داشته باشیم."

آقای مشعل می‌گوید با همکاری مشترک هند کریکت افغانستان خوب رشد کرده و از این طریق به ورزشکاران افغان زمینه و امکانات بهتری فراهم خواهد شد.

قرار است تا مسابقه ۲۰ آوره کریکت میان افغانستان و بنگله‌دیش به تاریخ سه جون در همین میدان برگزار گردد.

گزارش: آرزو غیاثی

XS
SM
MD
LG