لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۲:۱۱

کریکت بورد: مطمئن هستیم که ورزشکاران افغان در برابر بنگله‌دیش خوب خواهند درخشید


کریکت بورد افغانستان می‌گوید که تیم ملی کریکت برای انجام سه بازی بیست آوره با تیم ملی کریکت بنگله‌دیش آماده‌گی کامل گرفته است.

آنان اطمینان می‌دهند که در انتخاب ورزشکاران برای انجام سه بازی بیست آوره با تیم ملی کریکت بنگله‌دیش، از دقت کامل کار گرفته شده‌است.

فرید هوتک سخنگوی این بورد روز یکشنبه «۱۳ جوزا ۱۳۹۷» به رادیو آزادی گفت که تیم افغانستان در بخش‌های بیتنگ، توپ انداختن و فیلدینگ تمرینات جدی را انجام داده و بازی خوبی را به نمایش خواهد گذاشت.

او افزود:

"برای انجام این مسابقات اعضای تیم ملی کریکت افغانستان از یک و نیم ماه به اینسو در بخش‌های مختلف تمرینات خوبی را انجم داده‌اند و با آماده‌گی کامل به میدان بازی می‌روند، اگر دیده شود سپین و فست بالینگ ما قوی است و همچنان خط بیتنگ یا توپ زنی ما نیز پرقدرت است پس ما مطمئن هستیم که ورزشکاران افغان در برابر تیم بنگله دیش درخشش خوب خواهند داشت."

فرید هوتک
فرید هوتک

قرار است اولین بازی از میان سه بازی بیست آوره میان تیم های ملی کریکت افغانستان و بنگله‌دیش ساعت هفت شام امروز به وقت کابل در هند راه اندازی شود.

اولین بازی از میان سه بازی بیست آوره میان تیم های ملی کریکت افغانستان و بنگله‌دیش ساعت هفت شام امروز به وقت کابل در هند راه اندازی شود.

دو بازی دیگری کریکت میان افغانستان و بنگله‌دیش به ترتیب در پنجم و هفتم ماه جاری میلادی انجام خواهد شد.

افغانستان پیش از این یک بازی بیست اوره را با بنگله‌دیش انجام داده و شکست را پذیرفته است اما در بازی تمرینی دو روز پیش تیم الف افغانستان توانست تیم ملی کریکت بنگله‌دیش را با تفاوت هشت ویکت شکست بدهد.

تیم ملی کریکت افغانستان با داشتن ۸۷ امیتاز در رده بندی شورای جهانی کریکت مقام هشتم را دارد و تیم بنگله‌دیش در این رده بندی با داشتن ۷۵ امتیاز در جایگاه دهم قرار دارد.

پیروزی تیم کریکت افغانستان در برابر تیم ملی کریکت بنگله‌دیش مهم خوانده شده است.

شفیق الله ستانکزی رئیس اجرایی کریکت بورد این کشور گفته که موفقیت تیم افغانستان در این مسابقات سبب حفظ جایگاه هشتم آن خواهد شد و همچنان زمینه را برای راه یابی تیم افغانستان به مرحله دوم مسابقات بیست آوره فراهم خواهد ساخت.

از سوی هم جاوید همیم کاکر از آگاهان ورزش کریکت با تاکید به توپ زنی خوب از سوی کریکت بازان افغان می‌گوید، چانس پیروزی تیم افغانستان دراین مسابقات بیشتر است.

جاوید همیم کاکر
جاوید همیم کاکر

"افغانستان تیم خوبی را انتخاب کرده است اما بیشتر اتکا به توب اندازان دارد، حالا ما در کنار راشد خان، مجیب زدران را نیز داریم و نبی عیسی خیل نیز درخشش خوب دارد، توپ اندازان بنگله‌دیش توانایی زیاد ندارند، اگر بیتنگ ما با مسئولیت انجام شود، افغانستان به آسانی در این مسابقات برنده خواهد شد."

درین حال شکیب الحسن کپتان تیم ملی کریکت بنگله‌دیش روز گذشته با اصغر ستانکزی کپتان تیم ملی کریکت افغانستان در یک نشست خبری مشترک گفت، تیم بنگله دیش نیز برای انجام این مسابقات از آماده‌گی کامل برخوردار است.

تیم ملی کریکت افغانستان پس از انجام این مسابقات با تیم بنگله دیش قرار است در چهاردهم ماه جون با تیم ملی هند نیز نخستین بازی تاریخی تست را در هند انجام دهد.

گزارش: نسیم شفق

XS
SM
MD
LG