لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹ کابل ۰۵:۲۶

گروه طالبان: در گفتگوهای آینده روی خروج کامل قوای امریکا بحث خواهد شد


آرشیف، هیئت طالبان مسلح در جریان مذاکره با هیئت امریکایی در دوحه پایتخت قطر. March 12, 2019

گروه طالبان می‌گوید که دور آینده گفتگو با هیئت امریکایی روی تقسیم اوقات خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان، متمرکز خواهد بود.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در مصاحبه با آژانس خبری فرانس پرس ادعا کرده است که در دور قبلی گفتگوها با هیئت امریکایی در مورد خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان به موافقت رسیده‌اند و جزئیات آن مورد بحث بیشتر قرار خواهد گرفت.

زلمی خلیل‌­زاد نماینده خاص وزارت خارجه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان گفته است، تا زمانی‌که در گفتگو با طالبان بالای همه مسایل موافقه نشود، در مورد هیچ چیز موافقت نشده‌است.

زلمی خلیل‌­زاد این مصاحبه را با رادیو آزادی در جریان ششمین دور مسافرت‌اش به افغانستان و منطقه انجام داد و قرار بود که به قطر رفته و در آنجا با طالبان گفتگو کند.

اما به جای قطر آقای خلیل­‌زاد مستقیماً به واشنگتن رفت تا با رهبران خود در مورد مسایل مربوط به پروسه صلح افغانستان گفتگو کند.

آَرشیف، زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان در جریان کنفرانس مطبوعاتی در سفارت امریکا در کابل. 28 Jan 2019
آَرشیف، زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان در جریان کنفرانس مطبوعاتی در سفارت امریکا در کابل. 28 Jan 2019

زلمی خلیل­‌زاد جمعه گذشته با پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع امریکا ملاقات کرده است.

پاتریک شاناهان گفته است که به هدف پایان جنگ در افغانستان به‌خاطر ایجاد شرایط لازم برای حل سیاسی، کار می‌کند.

آژانس خبری فرانس پرس می‌گوید، زلمی خلیل­‌زاد در هفته های آینده دور تازه گفتگوها با طالبان را آغاز خواهد کرد.

آقای خلیل­‌زاد در شرایطی به قطر خواهد رفت که یک نشست نماینده‌گان افغانستان با طالبان لغو شده است و بر اساس برخی گزارش‌ها این نگرانی افزایش یافته که تلاش‌های صلح به رهبری امریکا با عقب گرد مواجه شده‌است.

XS
SM
MD
LG