لینک های دستیابی پذیر

خبر تازه
چهارشنبه ۲۴ ميزان ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۴۰

ترمپ: اگر ایرانی‌ها بخواهند می‌توانم بهترین دوست‌شان شوم


دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا می‌گوید، اقدام نظامی علیه ایران به خاطر سقوط طیارۀ بی‌سرنشین ایالات متحده، هنوز هم گزینۀ نزد این کشور است.

اما او در میان سخنان جدی اش، مبدل شدن ایران به بهترین دوست امریکا را، بعید نه دانست.

ایران از دیر زمانی با امریکا دشمنی دارد.

رئیس جمهور امریکا هنگام ایراد سخنان دیروز خود، نرمتر صحبت می‌کرد.

دونالد ترمپ گفت، واقعیت این است که آن‌ها اجازه نمی‌دهند، ایرانی‌ها سلاح هسته‌ای داشته باشند. او که راهی کمپ دیوید (تفریحگاه رئیس جمهوران امریکا) بود، گفت: "اگر ایرانی‌ها این را قبول کنند، آن‌ها یک کشور ثروتمند خواهند داشت، خیلی خرسند خواهند بود و من دوست خوبی برای آن‌ها خواهم بود."

او گفت، امیدوار است که چنین اتفاق بیفتد. اما به گفته وی چنین نخواهد شد.

آقای ترمپ هم‌چنان گفت: "ما از این‌که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران طیارۀ جاسوسی ایالات متحده با ۳۰ سرنشین آنرا هدف قرار نداد، استقبال می‌کنیم."

یک مارکیت تبادله اسعار خارجی در تهران. December 12, 2018
یک مارکیت تبادله اسعار خارجی در تهران. December 12, 2018

دونالد ترمپ لحظاتی پس از آن هم‌چنان افزود که فردا دوشنبه ۲۴ ماه جون تعزیرات جدید بر ایران وضع خواهد شد. اما، در مورد چگونگی تعزیرات جزئیات ارائه نکرد.

در این حال، پنتاگون می‌گوید، نیروهای نظامی امریکا روز پنج‌شنبه ۲۰ ماه جون بر سیستم کمپیوتری قوای نظامی ایران، حمله سایبری را انجام داده‌است.

روزنامۀ واشنگتن پُست و خبرگزاری اسوشیتد پرس به نقل از مقام‌های امریکایی خبر دادند که رئیس جمهور دونالد ترمپ اجازه این حمله را داده بود.

این حمله، به هدف فلج کردن سیستم کمپیوتری قوای نظامی ایران، راه اندازی شد که راکت‌ها و راکت انداز‌ها را کنترول می‌کرد.

هر چند این مقام‌ها از افشاء نام‌های‌شان خودداری کردند، اما وزارت دفاع امریکا این گزارش‌ها را به طور رسمی تأیید کرده‌است.

این حملۀ سایبری پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترمپ حمله بر چند هدف در ایران را دستور داد و لحظاتی پس از آن صرف نظر کرد.

ترمپ: از اینکه ایران طیاره با سرنشین ما را هدف قرار نداد استقبال می‌کنیم

رئیس جمهور ترمپ گفت، او نخواست که ۱۵۰ نفر کشته شوند.

ترمپ، این سخنان را در حالی ابراز می‌کند که ایران نمایندۀ ارشد امارات متحدۀ عربی در تهران را احضار و اعتراض شدید خود را به‌خاطر تصمیم این کشور مبنی بر این‌که به ایالات متحده اجازه استفاده از یک پایگاه این کشور را داده، بیان کرد.

خبرگزاری ایرنای ایران در گزارشی گفت، تهران کمک و زمینه سازی برای حملۀ قوای خارجی بر این کشور را تحمل کرده نمی‌تواند.

XS
SM
MD
LG