لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹ کابل ۰۶:۵۳

همه‌گیری کرونا و مشکلات کاربران تیلفون‌هایی با نرم افزار شناسایی چهره


پوشیدن ماسک برای وقایه در برابر ویروس کرونا، باعث آن می‌شود که تیلفون‌های موبائیل، نتوانند چهره کاربران‌شان را شناسایی کنند.

شیوع همه‌گیری ویروس کرونا در جهان برای افرادی که تیلفون‌های موبائیل دارای نرم افزار شناسایی یا تشخیص چهره دارند، مشکلات زیاد ایجاد کرده است، آن‌ها در محضر عام زمانی‌که ماسک بر صورت دارند، نمی‌توانند قفل تیلفون‌های‌شان را باز کنند.

پوشیدن ماسک برای وقایه در برابر ویروس کرونا، باعث آن می‌شود که تیلفون‌های موبائیل، نتوانند چهره کاربران‌شان را شناسایی کنند.

شرکت تکنولوژی اپل که در زمرۀ نخستین‌هاست در تیلفون‌های آیفون سیستم شناسایی یا تشخیص چهره را معرفی کرده می‌گوید، این مشکل را که بسیاری‌ها امروز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، حل کرده است.

به گفتۀ اپل، این شرکت با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا، مشکل نرم افزار شناسایی یا تشخیص چهره را تفکیک و برای حل آن اقدام کرده است.

کارمندان و مشتریان شرکت اپل در پکن
کارمندان و مشتریان شرکت اپل در پکن

اپل می‌گوید، برای حل این مشکل اپدیت (iOS ۱۳.۵ beta ۳ code) را آماده کرده و زمانی‌که کاربرهای تیلفون‌های آیفون این نرم افزار را به موبائیل‌های‌شان اضافه کنند، خواهند توانست رمز عبوری (پسورد) را برای باز کردن تیلفون‌های خود بسازند.

نرم افزار شناسایی یا تشخیص چهره از سال ۲۰۱۷ میلادی به این‌سو در تیلفون‌های جدید آیفون استفاده می‌شود و به این تیلفون‌ها شهرت خاص بخشیده است. اما هیچکس نمی‌توانست پیش‌بینی کند که همه‌گیری ویروس کرونا باعث دشواری در استفاده از آن خواهد شد.

شرکت تکنولوژی اپل همچنان اعلام کرده، کنفرانس سالانه این شرکت را به تاریخ ۲۲ جون، دایر خواهد کرد.

در این کنفرانس سالانه، عمدتاً سیستم‌های جدید کمپوتری، تیلفون‌های جدید آیفون، آی پاد، اپل واچ و سایر محصولات این شرکت معرفی می‌شود.

شرکت تکنولوژی اپل در ماه گذشته گفته بود که کنفرانس امسال از طریق آنلاین دایر می‌شود و در تالار کنفرانس از تماشاچیان دعوت نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG