لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۵ دلو ۱۴۰۰ کابل ۰۳:۲۷

مسابقات جام جهانی کریکت بیست اووره روز یکشنبه برگزار می‌شود


آرشیف، مسابقه کریکت میان افغانستان و پاکستان. عکس جنبه تزئینی دارد.

بازی‌های بیست اووره جام جهانی کریکت پس از تعویق طولانی، بالاخره روز یکشنبه (۲۵ میزان/۱۷ اکتوبر) آغاز می‌شود.

این بازی‌ها باید در سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شد، اما استرالیای میزبان به دلیل وضع محدودیت‌ها بخاطر جلوگیری از انتشار ویروس کرونا مرز‌هایش را بست و این بازی‌ها به تعویق افتاد.

بعدها در نظر بود تا بازی‌های بیست اووره جام جهانی کریکت در اوایل امسال در هندوستان برگزار شود، اما در این کشور نیز همه گیری ویروس کرونا برای بار دوم به اوجش رسید و این بازی‌ها یکبار دیگر معطل شد.

بالاخره مسئولان جهانی کریکت به این تصمیم رسیدند که این بازی‌ها در امارات متحده عرب و عمان انجام می‌شود و برگزار کننده آن هند خواهد بود.

آژانس خبری رویترز می‌نویسد که امارات متحده عرب برای بازیکنان پیشتاز کریکت هندوستان به مثابه خانه دوم آنها است و این بازیکنان با استیدیوم پیچ‌ها یا میدان‌های آهسته این کشور بلد هستند.

بازی‌های نیمه نهایی لیگ‌برتر کریکت هندوستان نیز در امارات متحده عرب انجام شده.

تنها هندوستان نیست که شرایط میدان‌های بازی امارات متحده عرب به نفع آنها خواهد بود، بلکه یک تعداد بازیکنان افغانستان، پاکستان، استرالیا و اندونیزیا هم در این اواخر در استدیوم‌های کریکت امارات متحده عرب بازی کرده‌ و با شرایط آن بلد شده‌اند.

افغانستان در بازی‌های بیست اووره جام جهانی کریکت با هندوستان، پاکستان و نیوزیلند در گروه ۲ قرار دارد.

آژانس خبری رویترز از توانایی‌های تیم‌های پاکستان، هندوستان و نیوزیلند و بازیکنان آنها که قرار است افغانستان با آنها رو به‌رو شود، یاد کرده‌است.

رویترز در رابطه به تیم کریکت افغانستان نوشته که در فارمت بازی‌های بیست اووره افغانستان یکی از تیم‌های توانا و رو به قدرتمند شدن است.

اما به گفته رویترز با تسلط طالبان بر کابل تیم ملی کریکت افغانستان نیز متاثر شده.

همچنین به دنبال اینکه بازیکن معروف راشدخان از کپتانی این تیم استعفا کرد، محمد نبی که آلراوندر درجه یک بازی‌های بیست اووره کریکت است، جانشین او شد.

آلراوندر به بازیکنی اطلاق می‌شود که هم در توپ انداختن "باولنگ" و هم در توپ‌زنی "بیتنگ" مهارت داشته باشد.

آژانس خبری رویترز می‌نگارد، راشد خان با آنکه در بازی‌های لیگ برتر کریکت هند یا "آی‌پی‌ایل" در تیم سن رایز حیدر آباد بازی خوبی از خود ارائه نداد، اما پرتاب توپ چرخشی یا "سپین" او در این گروپ برای همه تیم‌های که با افغانستان مقابل اند، درد سرساز خواهد بود.

افغانستان بازی نخست خود را در برابر یکی از تیم‌های برنده گروه "یک" به تاریخ ۲۵ اکتوبر در شارجه اجرا می‌کند و بعد از آن به تاریخ ۲۹ اکتوبر در برابر پاکستان به میدان می‌رود.

مجیب الرحمن حبیب زی

XS
SM
MD
LG