لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۰ دلو ۱۴۰۱ کابل ۰۰:۳۵

بریتانیا تانک های محاربوی در اختیار اردوی اوکراین قرار می‌دهد


تصویر آٰرشیف: جنگ اوکراین

صدراعظم بریتانیا ریشی سوناک موافقه کرده که ۴ عراده تانک چلینجر – ۲ اردوی بریتانیا به زودی به شرق اروپا فرستاده خواهند شد.

در گزرش های منتشره گفته شده که ۸ تانک جنگی دیگر بعدا به این منطقه ارسال خواهند شد که از آنجا به اوکرئین خواهند رسید.

بریتانیا امیدوار است که این تانکها را به اوکرائین کمک کند تا مناطقی را که قوای روسیه تصرف کره است٬ دوباره تحت کنترول بگیرند.

در بریتانیا بعضی منابع دولتی گفته اند که ریشی سوناک صدر اعظم این کشور روز شنبه در این باره به رئیس جمهور اوکرائین ولودیمیر زیلینسکی اطلاع خواهد داد.

نظر به گزارش خبر گزاری دی پی ای جرمنی یک منبع حکومتی بریتانیا گفته است که صدر اعظم این کشور موقف واضح دارد و آن اینست که بریتانیا باید بر تعهدات خود در قبال اوکرائین عمل نماید.

ریشی سوناک صدراعظم بریتانیا
ریشی سوناک صدراعظم بریتانیا

به گفته این منبع در این تعهدات این موضوع هم شامل است که به اوکرائین برای دفاع از خودش و تغیر در شرایط میدان جنگ تجهیزات مهم داده شود.

بریتانیا نخستین قدرت غربی است که تانک های محاربوی را در اختیار اوکراین قرار می دهد

به این ترتیب بریتانیا اولین قدرت غربی خواهد بود که به اوکرائین تانکهای جنگی عمده را میدهد.

چند روز قبل مقامات غربی هشدار داده بودند که بدون رسیدن تانکها و تجهیزات دیگر و افزایش قوای جنگی اوکرائین ، این کشور نخواهد توانست که مناطق چشمگیری را از روسیه پس بگیرد.

در داخل ناتو چنین نگرانی وجود دارد که دادن تانکهای جنگی به اوکرائين روسیه را وادارخواهد ساخت که به جنگ جاری اوکرائین بیشتر دامن بزند.

این در حالیست که ایالات متحده در جریان دادن بزرگترین بسته کمکهای نظامی خود به اوکرائین وعده نمود که ۵۰ واسطه مهم کشنده زرهپوش بنام برادلی را به اوکرائن خواهد داد.

درهمین حال جرمنی هم اعلان کرده است که ۴۰ تانک ماردر را به اوکرائین خواهد داد و فرانسه قرار است اسلحه ضد تانک را به اوکرائین بفرستد.

XS
SM
MD
LG