لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۵ سرطان ۱۴۰۳ کابل ۰۸:۴۹

خبر مرگ رئیس جمهور ایران و وزیر خارجه وی در رویداد سانحه هوایی تایید شد


ابراهیم رئیسی رئیس جمهور پیشین ایران و امیرحسین عبداللهیان وزیر خارجه وی که در سانحه هوایی جان دادند
ابراهیم رئیسی رئیس جمهور پیشین ایران و امیرحسین عبداللهیان وزیر خارجه وی که در سانحه هوایی جان دادند

بر اساس تازه ترین گزاش ها ٬ رئیس جمهور ایران و وزیر خارجه وی در رویداد سانحه هوایی در ایران کشته شده اند.

رادیو فردا، بخش ایران رادیو اروپای آزاد به نقل از خبرگزاری تسنیم ایران گزارش داده است که ابراهیم رئیسی و امیرحسین عبداللهیان وزیر خارجه وی همراه با سایر افراد که در هلیکوپتر حضور داشتند کشته شده اند.

مردم ایران و بسیاری ها در کشور های جهان از روز گذشته به این طرف در انتظار شنیدن خبر های تازه بودند.

گمان میرفت که رئیسی با چنین سرنوشتی مواجه شده باشد زیرا نیرو های امداد نیز از دیروز به این طرف نتوانسته بودند به محل رویداد برسند.

آیت الله علی خامنه ای رهبر ارشد ایران
آیت الله علی خامنه ای رهبر ارشد ایران

آیت الله علی خامنه ای رهبر ارشد ایران در نخستین واکنش اش به سانحۀ هلیکوپتر رئیسی گفت که مردم ایران نگران نباشند زیرا به گفتۀ او هیچ اختلالی در کار کشور ایجاد نخواهد شد.

پیش از این تلویزیون دولتی ایران اعلام کرده که با کشف محل سقوط هلیکوپتر حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور این کشور، تاکنون آثاری از زنده بودن سرنشینان هلیکوپتر مشاهده نشده است.

پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر ایران، صبح امروز گفت که این هلکوپتر یافته شده است و تمام نیروهای امدادی حاضر در منطقه به سمت آن در حرکت هستند.

هلیکوپتر حامل رئیس جمهور ایران در راه برگشت از ولایت آذرباییجان به تبریز دچار سانحه هوایی شد و بدنه هلیکوپتر تا هنوز هم در میان جنگل های انبوه منطقه است.

بر مبنای قانون اساسی ایران، معاون رئیس جمهور به صورت فوری مسوولیت های أمور را به عهده می گیرد و زمینه برگزاری انتخابات را فراهم می کند.

انتخابات بایستی در مدت پنجاه روز برگزار شود تا مردم رئیس جمهور جدید را برگزینند.

XS
SM
MD
LG