لینک های دستیابی پذیر

چهارشنبه ۲۶ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۷:۳۴

مدیر پروژۀ تیم ملی کرکت معلولین هندوستان، در کابل وفات کرد


کرکت بورد افغانستان می‌گوید که مدیر پروژۀ تیم کرکت معلولین هندوستان به اثر سکتۀ قلبی در کابل جان داده و در این مورد به تمام ادارات مسئول نیز خبر داده‌بودند.

فرید هوتک سخنگوی این بورد روز پنج‌شنبه به رادیو آزادی گفت که بر اساس تحقیقات ابتدایی جی پی ملک روز چهارشنبه در کابل به اثر سکتۀ قلبی جان داد و جسد وی به طب عدلی انتقال داده شده‌است.

آقای هوتک می‌گوید که جی پی ملک ۶۳ ساله با تیم کرکت معلولین هند یکجا به کابل آمده بود و قبل از برگشت به کشورش در کابل جان داد.

هوتک: همکاران ملک تائید کرده‌اند که وی بیمار بود و ادویه استفاده می‌کرد.
هوتک: همکاران ملک تائید کرده‌اند که وی بیمار بود و ادویه استفاده می‌کرد.

وی می‌افزاید:

"پروجکت منیجر تیم ملی کرکت معلولین هندوستان در کابل به دلیل سکتۀ قلبی وفات کرد در این مورد ادارۀ کرکت بورد افغانستان سفارت هندوستان را در جریان گذاشته و مسئولان جنایی نیز حضور یافتند و قضیه را بررسی نمود طب عدلی هم در جریان این قضیه شد فعلاً هم جسد ملک در طب عدلی است کرکت بورد افغانستان غمشریکی خود را با مردم هندوستان، فامیل ملک و ادارۀ کرکت بورد هندوستان شریک می‌سازد."

آقای هوتک می‌گوید همکاران ملک تائید کرده‌اند که وی بیمار بود و ادویه استفاده می‌کرد.

از سوی دیگر سوشما سوارج وزیر خارجۀ هند در صفحۀ رسمی تیوترش نوشته که سفیر هند در کابل خبر داده بود که بالای جی پی ملک حمله شدید قلبی آمده و او جان باخته‌است.

​تیم ملی کرکت معلولین هند در سفر اش به کابل با کرکت بازان معلول افغان سه مسابقه انجام دادند که از جمله دو مسابقۀ آن را باخته و یک مسابقه را برنده شده بودند.

ماهرین بخش ورزش تأکید می‌کنند که ادارات ورزشی بخصوص کرکت بورد این کشور باید از قبل در مورد وضعیت صحی اعضای تیم‌های مهمان خود را مطمئن سازد تا هر گونه حوادث آنی سبب نگردد که روابط را متضرر ساخته و باعث بی‌اعتمادی گردد.

سایر زلاند رئیس فدراسیون ورزشی خبرنگاران در این مورد به رادیو آزادی گفت:

"در سفرهای ورزشی کسانیکه به کشور دیگر سفر می‌کنند باید یک تفاهم وجود داشته و یک معاینۀ صحی شود که اهداف شوم دیگر به کرکت افغانستان مواجه نشود و کسانی دیگری شک نکنند که چرا این افراد وقتی که به افغانستان سفر می‌کنند می‌میرند خوب‌ است وقتی که کسانی دیگری به کشور می‌آیند کرکت بورد از صحت‌شان اطمینان کافی داشته باشد."

آقای زلاند این سفارش را در حالی مطرح می‌کند که پیش از این در مورد مرگ جی پی ملک مردم از طریق رسانه‌های اجتماعی بخصوص فیسبوک نظریات متفاوت ارائه کرده و برخی‌ها تأسف عمیق‌شان را نیز ابراز کرده بودند.

بازیکنان تیم کرکت معلولین هند در حالی به روز چهارشنبه از کابل به دهلی رفتند که از مهمان نوازی افغان‌ها خرسند بودند، اما از اینکه مدیر پروژۀ تیم کرکت‌شان وفات کرد سخت متأثر بودند.

گزارش: جاوید حسن زاده

XS
SM
MD
LG