لینک های دستیابی پذیر

یکشنبه ۲ ميزان ۱۳۹۶ کابل ۰۰:۳۹

نمایشگاه آثار محصلان دیپارتمنت گرافیک پوهنزی هنرهای هرات


نمایشگاه دوسالانه گرافیک از سوی ریاست پوهنزی هنرهای زیبا در پوهنتون هرات برگزارشد.

برای نخستین بار محصلان دیپارتمنت گرافیک پوهنزی هنرهای پوهنتون هرات، آثار هنری گرافیک‌ شان را در یک نمایشگاه به نمایش گذاشتند.

فضل الرحمن یزدانی مسئول دیپارتمنت گرافیک پوهنزی هنرهای پوهنتون هرات می‌گوید، دست کم سه صد تابلو گرافیک که بیشتر به مشکلات اجتماعی جامعه پرداخته شده‌است در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده‌است.

باشندگان هرات به هنرهای میناتوری و نقاشی شناخت بیشتری دارند اما گفته می‌شود که گرافیک نسبت به دیگر هنرهای دستی در ولایت هرات از سابقه کمتری برخوردار است.

احمد نصیری استاد دیپارتمنت گرافیک پوهنتون هرات می‌گوید، برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها می‌تواند زمینه را برای شناخت بیشتر مردم از آثار گرافیکی بیشتر نماید.

سه صد و دوازده تابلوی که در نمایشگاه دوسالانه دیپارتمنت گرافیک کنار هم قرارداده شده‌است حاصل کار محصلان ذکور و اناث پوهنتون هرات است.

این محصلان از موجودیت آثار ‌شان در این نمایشگاه ابراز رضایت کرده می‌گویند که بعد از فراغت‌ شان از پوهنتون زمینه کار برای ‌شان میسر نیست.

مسعود عماد یکی از محصلان سال چهارم دیپارتمنت گرافیک از دولت افغانستان می‌خواهد که برای حل این مشکلات اقدامات را روی دست گیرد.

در ولایت هرات جوانان علاقمندی خاص به هنر دستی دارند. در سال‌های اخیر محصلان و علاقمندن به هنر، نمایشگاه‌های نقاشی و میناتوری و کندنکاری را در این ولایت برگزار کرده‌اند. اما این برای نخستین باری است که تابلو‌های مختلف گرافیک در این ولایت به معرض دید مردم گذاشته می‌شود.

شاه پورصابر، هرات

XS
SM
MD
LG