لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۵ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۴:۵۲

تحقیقات در مورد ادعای جلوگیری تأمین عدالت از سوی ترمپ، جریان دارند


دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریکا

مستشار خاص امریکا برای تحقیقات در مورد احتمال مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی این‌کشور، روی این موضوع که آیا رئیس جمهور دونالد ترمپ برای جلوگیری از اجرای عدالت، تلاش کرده و یا نه؟ سرگرم تحقیقات می‌باشد.

روزنامه واشنگتن پُست با نشر این مطلب می‌نویسد که رابرت مولر در مورد این‌که آیا دونالد ترمپ با نادرست خواند بخشی از تحقیقات اداره "اف بی‌ آی" و برکناری رئیس آن از تأمین عدالت جلوگیری کرده یا نه؟ تحقیق می‌کند.

در ایالات متحده امریکا جلوگیری از عدالت و مانع شدن در برابر آن جرم جنایی پنداشته می‌شود.

روزنامه واشنگتن پُست به نقل از یک منبع که نخواست نامش افشا شود می‌گوید، تحقیقات در این مورد پس از برکناری جیمز کومی رئیس اداره "اف بی‌ آی" آغاز شده‌است.

در امریکا از یک سال به این سو، روی قضیه‌ای تحقیق جریان دارد که آیا روسیه از طریق هک کردن و نشر ایمل‌های حزب دموکرات در امور انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی امریکا تلاش کرده و یا نه؟

واشنگتن پُست به نقل از این منبع می‌نویسد، آغار تحقیقات در باره این‌که دونالد ترمپ از تأمین عدالت جلوگیری کرده‌است، یک پیشرفت خیلی مهم پنداشته می‌شود.

جمیز کومی رئیس سابق اداره "اف بی‌ آی" هفته گذشته گفت، دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا از جریان تحقیقات در مورد مداخله روسیه خرسند نبوده و رئیس جمهور روی این دلیل، او را از سمت وی برکنار کرده‌است.

جیمز کومی افزود، غالباً به خاطری برکنار شده تا شیوه تحقیقات در مورد روسیه تغییر کند.

جمیز کومی رئیس سابق اداره "اف بی‌ آی" امریکا
جمیز کومی رئیس سابق اداره "اف بی‌ آی" امریکا

وی افزود:

"این‌که روس‌ها در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی ما مداخله کرده حرفی وجود ندارد. آن‌ها این کار را عمداً انجام داده، آن‌ها این کار را از لحاظ تخنیکی ماهرانه و بطور پیشرفته کرده و این کار از سوی حلقات رهبری حکومت صورت گرفته‌است. در این مورد جای حرف زدن نیست. این قضاوت ادارات استخبارات ما بوده و این معلومات با اعضای این کمیته شریک ساخته شده‌است. این‌که مداخله صورت گرفته گپ پنهان نیست. این خیلی و خیلی مسئله جدی بوده و این‌که اعضای هر دو حزب امریکا را نگران ساخته جای مسرت است. زیرا این از یک حزب نه، بلکه مسئله ایالات متحده امریکاست."

این منبع به روززنامه واشنگتن پُست گفت، در مورد این موضوع هم تحقیق می‌شود که رئیس جمهور دونالد ترمپ در ماه فبروری امسال از جیمز کومی رئیس سابق اداره "اف بی‌ آی" خواسته بود که از تحقیقات در باره ارتباطات مایکل فلین مشاور امنیت ملی سابق وی با روسیه دست بردارد.

اما اداره حقوقی دونالد ترمپ این گزارش واشنگتن پُست را به طور کلی رد کرده‌است.

مارک کورالو سخنگوی این دفتر گفت، رئیس جمهور دونالد ترمپ افشای معلومات از سوی اداره اف بی‌ آی را قابل تأسف دانسته آن را کار غیر قانونی می‌داند.

مرتبط

XS
SM
MD
LG