لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۱ ثور ۱۳۹۷ کابل ۰۶:۲۱

قوماندان امنیه کندز: عملیات نظامی بزودی در خان آباد آغاز می‌شود


قوماندان امنیه کندز می‌گوید به زودی عملیات نظامی را در ولسوالی خان آباد که به تازگی شاهد ناامنی‌ها بوده، آغاز خواهند کرد.

جنرال عبدالحمید حمیدی در گفت‌و‌گوی تلیفونی با رادیو آزادی زمان آغاز عملیات را مشخص نساخت. اما افزود که در کنار طالبان فرصت طلبانی که از جنگ نفع می‌برند هم در ناامنی‌ها دست دارند.

جنرال عبدالحمید حمیدی قوماندان امنیه کندز
جنرال عبدالحمید حمیدی قوماندان امنیه کندز

وی گفت:

" اداره‌های امنیتی به طور مشترک فیصله کردند که به خان آباد سربازان اضافی فرستاده شود تا کسانی‌که در آن جا دست به جنایت می‌زنند بازداشت و به دست قانون سپرده شوند. بدون شک این‌ها هم مخالفان مسلح هستند و هم افراد فرصت طلب که از تفنگ نفع می‌برند."

خان آباد که تقریباً در ۲۰ کیلومتری شهر کندز موقعیت دارد، در سال‌ ۲۰۱۶ برای مدت کوتاهی به تصرف طالبان در آمده بود.

روز جمعه، حیات الله امیری ولسوال خان آباد گفت که در درگیری میان افراد وابسته به قوماندانان محلی رقیب درین ولسوالی شش غیر نظامی زخمی شدند.

گفته شد که هیچ یک ازین گروه‌ها گمان نمی‌رود که با طالبان ارتباط داشته باشد.

الله نور یکی از باشندگان خان آباد در صحبت با رادیو آزادی از بی‌ بند و باری افراد مسلح غیر مسئول نالید و از حکومت اقدام فوری خواست:

" هر روز جنگ است و هر روز هاوان‌ها می‌آیند. درگیری روان است و افراد مسلح غیر مسئول هستند و از مردم نان می‌خواهند و صدای ما را هم کسی نمی‌شنود."

خبرنگار رادیو آزادی در محل می‌گوید، برخی از باشندگان ولسوالی خان آباد به دلیل حضور افراد مسلح غیر مسئول مجبور به ترک خانه‌ های شان شده‌اند.

در دیگر مناطق کندز هم مردم از ناامنی‌ها شکایت داشته اند.

با این وصف، جنرال حمیدی افزود که برای جلوگیری از چنین رویدادهای دست به کار شده‌اند که طرح امنیتی‌شان مشمول ایجاد پوسته‌های تلاشی، گزمه‌ها و نیز بازرسی خانه‌های مشکوک می‌شود.

به تازگی، نیروهای امنیتی افغان توانستند شاهراه کندز‌ - علی آباد را که از سوی طالبان بسته شده بود، دوباره به روی رفت و آمد باز کنند.

XS
SM
MD
LG