لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۵ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۵:۰۸

مسئولان محلی هلمند مشکلات‌شان را با رئیس جمهور غنی شریک کردند


مسئولان محلی هلمند می‎گویند، آنان مشکلات و پیشنهادات آن ولایت را با رئیس جمهور اشرف غنی در میان گذاشتند.

سخنگوی والی هلمند روز پنجشنبه در صحبت با رادیو آزادی گفت، رئیس جمهور غنی به آنان وعده سپرده که به مشکلات شان رسیده‎گی صورت می‎گیرد.

حکومت‌داری خوب، توجه به وضعیت امنیتی، تأکید بر مسئولان امنیتی به‌خاطر اجرای عملیات بهتر و توجه خاص به افراد ملکی از جمله پیشنهادات مسئولان محلی ولایت هلمند به رئیس جمهور غنی‎ اند.

عمر زواک سخنگوی والی هلمند روز پنجشنبه در صحبت با رادیو آزادی گفت، رئیس جمهور غنی پس از شنیدن شکایات و پیشنهادات آنان وعده سپرد که به مشکلات آنان رسیده‎گی خواهد شد.

سفر غنی به هلمند
سفر غنی به هلمند

او افزود:

"کدام پیشنهاداتی که در حصه حکومت‌داری خوب و همچنان مشکلات در حصه امنیتی و توجه به وضعیت امنیتی ولایت هلمند بود، مطرح و جواب مثبت از سوی رئیس جمهور نیز داده شد و همچنان تأکید بالای مسئولان امنیتی به‌خاطر اجرای عملیات بهتر و توجه به عملیات خوب، صورت گرفت."

رئیس جمهور غنی صبح روز پنجشنبه با شماری مقامات از امنیتی به هدف بررسی وضعیت امنیتی هلمند به آن ولایت سفر کرد.

آقای زواک می‎گوید آقای غنی در این سفر با خانواده‎های آن‌عده سربازانی که چند روز قبل در حمله هوایی نیروهای بین‌المللی کشته شده بودند، دیدار و با آنان ابراز همدردی کرد.

مقامات محلی هلمند سفر رئیس جمهور غنی به آن ولایت را به‌خاطر بهتر شدن وضعیت امنیتی آن ولایت مؤثر می‎دانند.

این در حالیست که هفته گذشته در نتیجه حمله اشتباهی نیروهای امریکایی در ولسوالی گرشک این ولایت ۱۶ سرباز پولیس کشته شدند.

وضعیت هلمند
وضعیت هلمند

پس از آن حمله وزارت دفاع افغانستان گفته‎است که به‌خاطر بررسی آن رویداد هیئتی را مؤظف ساخته‎است.

از سوی هم شماری از کارشناسان امنیتی با در نظرداشت وضعیت امنیتی کنونی در ولایت هلمند می‎گویند، سفر رئیس جمهور غنی به آن ولایت مؤثر است.

باری عارض یک‌تن از این کارشناسان می‎گوید:

"در شرایط کنونی که هلمند با یک بحران نظامی و حتی سیاسی به سر می‎برد، سفر رئیس جمهور به هلمند ضرور بود و یقیناً عواقب خوبی خواهد داشت. به‌خاطر این که در هلمند چه در بخش نظامی و چه بخش ادارات ملکی بعضی مشکلات موجود است که به آن باید توجه خاص شود."

آقای عارض همچنان می‎گوید، مقامات حکومتی به‌خاطر تأمین امنیت هرچه بیشتر ولایت هلمند باید نیروهای بیشتر را به آن ولایت اعزام نموده و آنان را از هر لحاظ تجهیز و تمویل نماید.

گزارش: فرشته ندا

XS
SM
MD
LG