لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۲۷

والی سرپل: عملیات بازپس‌گیری میرزا اولنگ به کندی به پیش می‌رود


والی سرپل در خط مقدم جبهه در جریان عملیات بازپسگیری قریه میرزا اولنگ.

مقامات محلی ولایت سرپل در نخستین روز عملیات بازپس‌گیری قریه میرزا اولنگ ولسوالی صیاد سرپل از کشته شدن ۱۱مخالف مسلح دولت و زخمی شدن یک سرباز اردوی ملی خبر دادند.

این عملیات که شب جمعه گذشته در ولسوالی صیاد آغاز گردید نیروهای افغان تا نزدیکی قریه میرزا اولنگ پیشروی داشتند.

اما محمد ظاهر وحدت والی سرپل از کندی این عملیات انتقاد می‌کند.

آقای وحدت که در خط مقدم نبرد با نیروهای امنیتی یکجا با رسانه‌ها صحبت می‌کرد گفت:

"قوماندان‌های که مسئولیت جنگ را در ساحه به عهده دارند همراه‌شان صحبت خواهم کرد باید جنگ را شدت بخشند و به این وضعیت که دیده می‌شود جنگ پیش نخواهد رفت."

اما مسئولان امنیتی می‌گویند که به منظور جلوگیری از تلفات از احتیاط کار می‌گیرند.

جنرال عبدالغفار احساس قوماندان لوای دوم قول اردوی ۲۰۹شاهین در این مورد گفت:

"اگر تمام جزوتام ها، نیروها و قطعات شامل عملیات را یک باره داخل دره بسازیم خدای نخواسته سبب تلفات و ضایعات زیاد نشود. ما تلاش داریم به آهستگی پیش برویم."

در همین حال یک پولیس محلی ولسوالی صیاد در یک تماس تلیفونی به رادیو آزادی گفت که تعدادی از طالبان و افراد داعش به سر کرده‌گی قاری حکمت از سمت ولسوالی درزاب جوزجان وارد صیاد شده و بالای این ولسوالی حمله کرده‌اند.

وی گفت:

"همین شام بالای پوسته‌های مرکز ولسوالی صیاد حمله صورت گرفته یک پوسته را هم داعش گرفته، در حالیکه مقامات از طرف روز به محل جنگ می‌روند و شام که شد پس می‌گردند به مرکز. مسئولان این نیروها یک اراده قوی ندارند در آن صورت چه کار از دست‌شان می‌آید."

پس از گذشت یک هفته از سقوط قریه میرزا اولنگ و کشته شدن بیش از ۵۰ غیر نظامی از سوی مخالفین مسلح دولت عملیات بازپس‌گیری میرزا اولنگ شب جمعه گذشته آغاز گردید.

منابع محلی می‌گویند طالبان مسلح در میرزا اولنگ استحکامات شدید نظامی ایجاد کرده بازپس‎گیری این قریه به دلیل کوهستانی بودن منطقه دشوار خواهد بود.

گزارش عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG