لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۱۵

علیزایی: شورای ولایتی هرات تحت تهدیدات گروه‌های تروریستی قرار دارد


اعضای شورای ولایتی هرات

به دنبال ترور محمد فاضل عفیف عضو شورای ولایتی هرات، کامران علیزایی رئیس این شورا فاش ساخت که شورای ولایتی هرات تحت تهدیدات گروه‌های تروریستی قرار دارد.

آقای علیزایی امروز چهارشنبه «۱۷ عقرب ۱۳۹۶» که در یک کنفرانس خبری در هرات با خبرنگاران صحبت می‌کرد، تأکید نمود که مقامات امنیتی در این ولایت از این موضوع آگاهی دارند.

وی افزود:

"در حقیقت شورای ولایتی تحت تهدید است، خود ریاست امنیت ملی در جریان است و واضح گفت، ولی باید جلوگیری شود."

رئیس شورای ولایتی هرات وضعیت امنیتی در این ولایت را نگران کننده خواند.

کامران علیزایی موجودیت ترورها و اختطاف‌ها در این ولایت را ناشی از ضعف مسئولان امنیتی خوانده هشدار داد که اگر وضعیت همین طور ادامه یابد فعالیت‌ گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف این ولایت گسترش خواهد یافت.

کامران علیزایی رئیس شورای ولایتی هرات
کامران علیزایی رئیس شورای ولایتی هرات

وی گفت:

"ما می‌خواهیم بگوییم که اگر لانه‌های کوچک دشمن زده نشود و سرپناه تروریستان و اختطاف کننده‌گان خراب نشود، مردم ناامید می‌شوند و نمی‌توانند تجارت کنند، نمی‌توانند کار کنند و نمی‌توانند زنده‌گی کنند."

موجودیت ترورها از سوی افراد مسلح ناشناس در مرکز شهر هرات به یکی از نگرانی‌های جدی باشنده‌گان این ولایت مبدل شده‌است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید نیروهای امنیتی افراد زیادی را به اتهام ترور در این ولایت بازداشت کرده‌ که دوسیه‌های برخی از این افراد به نهادهای عدلی و قضایی فرستاده شده‌اند.

وی می‌گوید:

"در جریان همین سال‌ها شما اگر مشاهده کرده باشید، شمار قابل توجه از افرادی‌که متهم مستقیم قضایای ترور بوده‌‎اند، شناسایی و دستگیر شده‌اند و در بسیاری از موارد از جنایت‌های که می‌خواستند این افراد مرتکب شوند، جلوگیری شده‌است."

محمد فاضل عفیف جمشیدی عضو شورای ولایتی هرات روز گذشته سه شنبه «۱۶ عقرب ۱۳۹۶» در حالی ترور شد که سه سال قبل مردان مسلح ناشناس عزیزالله نجفی منشی این شورا را در مرکز شهر ترور کردند.

حالا رئیس شورای ولایتی با انتقاد از مقامات امنیتی می‌گوید که تا کنون عاملین قتل آقای نجفی بازداشت نشده‌اند.

او از مقامات امنیتی می‌خواهد که برای گرفتاری عاملان قتل این افراد تلاش‌های جدی نمایند.

با این حال باشنده‌گان هرات می‌گویند، اگر عاملان قضایای ترور از سوی حکومت گرفتار و مجازات می‌شدند، از تکرار این‌گونه رویدادها جلوگیری می‌گردید.

گزارش: شاه‌پور صابر

XS
SM
MD
LG