لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۸ دلو ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۳۳

مایک پنس: سفارت امریکا در سال ۲۰۱۹ به بیت‌المقدس منتقل خواهد شد


معاون رئیس جمهور امریکا می‌گوید، ایالات متحدۀ امریکا سفارت این‌کشور در اسرائیل را در سال ۲۰۱۹ میلادی به بیت‌المقدس انتقال می‌دهد.

مایک پنس که مصروف دیدار از اسرائیل است روز دوشنبه گفت، ادارۀ رئیس جمهور دونالد ترمپ با این پلان خود به پیش خواهد رفت و سفارت امریکا را تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی در بیت‌المقدس افتتاح خواهد کرد.

پیش از این، تخمین زده می‌شد که انتقال سفارت از تل ابیت به بیت‌المقدس سه تا چهار سال را در بر خواهد گرفت.

مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا و بنیامین نتانیاهو صدراعظم اسرائیل
مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا و بنیامین نتانیاهو صدراعظم اسرائیل

مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا در سخنرانی خود در پارلمان اسرائیل از تصمیم رئیس جمهور ترمپ در ارتباط به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌حیث پایتخت اسرائیل، دفاع کرد.

این تصمیم امریکا با اعتراضات تند فلسطینی‌ها و متحدین عرب آن روبه‌رو شد.

فلسطینی‌ها می‌گویند، اسرائیل قسمت شرق بیت‌المقدس را که به‌حیث پایتخت دولت آینده فلسطین در نظر است، به پایتخت خود ملحق نموده‌است.

به دنبال اعلان رئیس جمهور ترمپ که بیت‌المقدس را به‌حیث پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت، فلسطینی‌ها می‌گویند، آن‌ها هرگونه پلان صلح که از سوی ادارۀ دونالد ترمپ ارائه شود، رد می‌کنند.

اوایل امروز دوشنبه مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا در جریان ملاقات با بنیامین نتانیاهو صدراعظم اسرائیل گفت:

مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا
مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا

"بودن در شهر بیت‌المقدس پایتخت اسرائیل برایم یک افتخار است و از جانب رئیس جمهور ایالات متحده امریکا من در این‌جا هستم. به دنبال تصمیم تاریخی رئیس جمهور، حضور من در این‌جا مایه افتخار بزرگ بوده و فرصتی است برای دیدار با شما در مورد مسایل مربوط به نگرانی مشترک، راه‌هایی‌که می‌توانیم رابطه بین ایالات متحده امریکا و اسرائیل را تقویت کنیم، راه هایی‌که می‌توانیم با چالش‌های مشترک روبه‌رو شویم. من مشتاق صحبت با شما در مورد فرصت برای صلح هستم."

بنیامین نتانیاهو از شناسایی بیت‌المقدس به‌حیث پایتخت رسمی اسرائیل توسط دونالد ترمپ اظهار سپاسگزاری کرده، اتحاد امریکا و اسرائیل را مستحکم‌ تر از هر زمان دیگر خواند.

انتظار نمی‌رود مایک پنس با مقامات فلسطین ملاقات کند.

معاون رئیس جمهور امریکا بعد از اسرائیل به مصر و اردن نیز سفر خواهد کرد.

مرتبط

XS
SM
MD
LG