لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۸ کابل ۰۹:۳۵

وزیری: نیروهای افغان اجازه دارند تا به حملات راکتی پاکستان پاسخ بالمثل دهند


وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که به نیروهای سرحدی افغان اجازه داده شده تا به هر حمله راکتی پاکستان پاسخ متقابل بدهند.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در حالی این را شب گذشته به رادیو آزادی گفت که مقام‌ها در ولایت کنر از حملات راکتی نیروهای پاکستانی بالای ولسوالی دانگام این ولایت خبر داده‌اند.

به گفته آقای وزیری، نیروهای افغان نیاز به گرفتن دستور از وزارت دفاع ندارند بلکه برای‌شان اجازه داده شده تا به هر حمله راکتی که نیروهای پاکستانی بالای قلمرو افغانستان انجام می‌دهند، جواب بالمثل بدهند.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان
دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان

وی گفت:

" از هر طرفی‌که بالای قوت‌های افغان فیر شود، به آن‌ها اجازه داده شده‌است که پاسخ بالمثل بدهند، به هیچ نوع امر نیاز ندارند باید به حملات پاسخ متقابل بدهند."

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان هم‌چنان گفت که موضوع حملات راکتی پاکستان بر خاک افغانستان به سازمان ملل ‌متحد، امریکا و ناتو در میان گذاشته شده و دولت افغانستان نیز از اسلام آباد خواسته‌است تا جلو این حملات را بگیرد.

به گفته دولت وزیری، پاکستان در حال حاضر تحت فشار جامعه جهانی قرار دارد و ادامه حملات راکتی بالای خاک افغانستان ممکن فشارها بالای این کشور را افزایش دهد.

این در حالیست که مقام‌ها در ولایت کنر می‌گویند، سلسله راکت پرانی‌ها از سوی نیروهای پاکستانی بالای این ولایت شدت گرفته‌است.

معاون والی کنر دیشب به رادیو آزادی گفت در نتیجه حمله راکتی که جمعه شب از آنسوی خط دیورند بالای ولسوالی دانگام این ولایت صورت گرفت یک تن زخمی و ده‌ها خانواده مجبور به ترک خانه‌های‌شان شدند.

گل محمد بیدار گفت:

" در ولسوالی دانگام در مرز با پاکستان حدود ۲۵۰ راکت از سوی پاکستان فیر شد که در نتیجه یک‌تن زخمی شده و حدود ۵۰ خانواده مجبور به ترک خانه‌های‌شان شدند."

اما معاون والی کنر و سخنگوی وزارت دفاع افغانستان از اقدام نیروهای افغان در برابر حملات راکتی پاکستان که جمعه شب ولسوالی دانگام را هدف قرار داد، چیزی نگفتند.

نيروهاى پاکستانى از چند سال بدین‌سو حملات راکتی بر خاک افغانستان را انجام مى‌‌دهند که در نتيجه آن تا کنون ده‌ها تن کشته و زخمى و صدها تن از محلات‌شان بی‌جا شده‌اند.

XS
SM
MD
LG