لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۱ سنبله ۱۳۹۸ کابل ۰۶:۵۱

صدراعظم پاکستان بنا به دعوت رسمی رئیس جمهور افغانستان به کابل آمد


صدراعظم پاکستان بنا به دعوت رسمی رئیس جمهور افغانستان به کابل آمد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان پیش از چاشت امروز از شاهد خاقان عباسی در ارگ ریاست جمهوری پذیرایی کرد.

عباسی در یک سفر یک روزه به کابل آمده و قرار است با مقام های دولت افغانستان از جمله رئیس جمهور و رئیس اجرائیه ملاقات کند.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی رئیس جمهور در صحبت با رادیو آزادی گفت، صلح، مبارزه با تروریزم و روابط تجارتی از موضوعات مورد بحث مقام‌های افغان با آقای عباسی اند.

شاه حسین مرتضوی
شاه حسین مرتضوی

او افزود:

"با رئیس جمهور و دیگر مقامات حکومت افغانستان در رابطه به موضوع مبارزه علیه تروریزم، همکاری های منطقه یی، همکاری در بخش تجارت و ترانزیت، صلح و همچنان مسئولیت پذیری کشورها در امر صادقانه مبارزه با گروه های تروریستی بحث و تبادل نظر می کند."

قرار بود صدراعظم پاکستان و رئیس جمهور افغانستان پس از ملاقات در حضور رسانه‌ها صحبت کنند اما برخی منابع می‌گویند، این برنامه در حال حاضر لغو شده‌است.

این در حالی است که چندی پیش محمد اشرف غنی از شاهد خاقان عباسی صدراعظم پاکستان دعوت کرد تا به افغانستان سفر کند.

این سفر در حالی صورت می‌گیرد که افغانستان بارها گفته است، لانه‌های گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان است و باید آن کشور در برابر این گروه‌ها مبارزه جدی کند.

هرچند پاکستان پیش از این گفته است که عملیات آنان بر ضد گروه‌های تروریستی ادامه دارند اما نسبت به صداقت آن‌کشور در برابر مبارزه با تروریزم شک و تردیدهای وجود دارند.

پاکستان کشوریست که اخیراً تحت فشارهای جهانی به خصوص ایالات متحده امریکا قرار گرفته است.

انتظار خادم یکی از کارشناسان روابط بین المللی امروز جمعه به رادیو آزادی گفت، به دلیل افزایش فشارها، احتمالا صدراعظم پاکستان نسبت به مبارزه با تروریزم امروز مقام‌های افغان را اطمینان دهد.

گزارش: نصرت پارسا

XS
SM
MD
LG