لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۳ ثور ۱۳۹۸ کابل ۰۱:۰۹

مشعل: "ای، پی، ال" منبع خوب کسب عاید برای ورزشکاران و کریکت بورد است


مسابقات لیگ برتر کریکت یا (‌ای پی ال) منبع خوب کسب عاید برای ورزشکاران و کریکت بورد افغانستان است.

کریکت بورد افغانستان می گوید، از طریق (‌ای پی ال) کریکت بورد افغانستان هر سال ۶ صد هزار دالر امریکایی و هر بازیکن این لیگ بطور اوسط ۲۶ هزار دالر عاید بدست می‌آورند.

شکر الله عاطف مشعل رئیس کریکت بورد افغانستان روز شنبه در یک نشست خبری در کابل گفت، ۵ تیم مسابقات لیگ برتر کریکت بالاتر از ۶ لک دالر فروخته شده‌اند.

شکرالله عاطف مشعل
شکرالله عاطف مشعل

او افزود:

"فایده اول این لیگ اینست که این یک منبع عایداتی برای کریکت بورد و ورزشکاران است، برای کریکت بورد از این طریق هر سال ۶ صد هزار دالر امریکایی به هر صورت می‌آید اگر کمپنی که قرار داد می بندد اگر فایده کند یا ضرر، در کنار آن ۵۱ بازیکن ما به‌گونه اوسط ۲۶ هزار دالر امریکایی به‌دست می‌آورند."

وی با اظهار تأسف گفت، تجار افغان هیچ تیم برتر را نخریده و این فرصت را از دست دادند.

این در حالیست که کریکت بورد افغانستان چند روز پیش اعلام نمود که، تیم کابل از طرف موزلی گروپ، تیم ننگرهار از طرف پلس کپیتل، کندهار از سوی اس بی‌سپورتس، تیم پکتیا از طرف ویراک موبایل و تیم بلخ از طرف لیجندری من، کمپنی‌های خارجی خریداری شدند.

بر اساس معلومات کریکت بورد، مراسم داوطلبی بازیکنان این مسابقات که قرار است دوشنبه آینده در کشور امارات متحده عربی برگزار شود، در کنار صدها ورزشکار افغان تعداد از ورزشکاران خارجی هم خواهند بود.

بر اساس این معلومات، هر بازیکن لیگ برتر کریکت افغانستان حق خریداری ۲۰ بازیکن را دارند، که ۷ تن آن خارجی و متباقی افغانی می باشند.

آقای مشعل همچنان گفت، قیمت هر بازیکن از هزار دالر شروع تا ۱۵ هزار دالر بوده و برای هر تیم حق خریدن بازیکنان را تا پنج و نیم لک دالر داده اند.

به گفته وی این مسابقات در کنار کسب عاید، فرصت بازی نمودن با بازیکنان مشهور جهان نیز برای‌شان داده خواهد داد.

فواید لیگ برتر اینست که از این طریق تصویر واقعی از فرهنگ افغانستان به جهان نشان داده خواهد شد.

او افزود:

"انشاالله زیادتر از صد کشور این را در تلویزیون خواهند دید و در مورد فرهنگ مردم افغانستان معلومات پیدا خواهند نمود، و صدای را که مردم افغانستان بخاطر صلح می خواهند به جهان برسانند از این طریق به جهان خواهد رسید."

قرار است مرحله اول این مسابقات از ۵ تا ۲۱ اکتوبر در کشور امارات متحده با اشتراک بازیکنان افغان و خارجی برگزار شود.

گزارش: ویدا میرزایی

XS
SM
MD
LG