لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۴ جوزا ۱۳۹۸ کابل ۱۱:۵۱

کمیته ملی المپیک: حمله بر احمد ولی هوتک باید بطور جدی مورد تحقیق قرار گیرد


حمله بالای احمد ولی هوتک قهرمان فری فایت یا مبارزات رزمی آزاد، از سوی افراد ناشناس، یک سلسله عکس‌العمل‌ها را برانگیخته است.

یونس پوپلزی سکرتر جنرال کمیته ملی المپیک روز دوشنبه با ابراز نگرانی به رادیو آزادی گفت، ارگان‌های امنیتی باید هرچه زودتر عاملان این قضیه را شناسایی نموده و به پنجه قانون بسپارند.

وی می‌گوید:

"ما در قدم اول این عمل در مقابل قهرمان ملی خود را که برای کشور خود دستآورد‌های زیادی کسب نموده‌است با شدید‌ترین الفاظ محکوم می‌نماییم، این عمل غیر انسانی و غیر اسلامی بوده آن هم در حالی که یک ورزشکار بخاطر کسب افتخار برای کشور آماده‌گی می‌گیرد، ما از حکومت در این مورد بصورت جدی می‌خواهیم تا عاملین این قضیه را دستگیر نموده و مطابق قانون با وی عمل نماید."

این در حالیست که حدود ساعت ۱۱ شب گذشته، چند تن از افراد نامعلوم در منطقه حسین خیل ولسوالی بگرامی شهر کابل، اول بالای موتر احمد ولی هوتک شلیک نمودند و پس از آن وی را همراه با چاقو و مشت مورد لت و کوب قرار دادند.

در تصاویر و ویدیو‌های نشر شده در رسانه‌های اجتماعی دیده می‌شود، که وی از ناحیه سر، شکم و شانه زخم برداشته است.

اما چند ساعت پس از این رویداد، احمد ولی هوتک در یک پیام ویدیویی که در عقب آن رئیس و معاون کمیته ملی المپیک دیده می‌شوند، در مورد صحت خود اطمینان داده گفته بود، که این‌گونه حملات تعهد‌ اش را در راه خدمت به مردم و کشور‌ اش مانع شده نمی‌تواند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت نیز در این مورد، با ارسال یک اعلامیه به رسانه‌ها، از وزارت امور داخله و امنیت ملی خواسته تا عاملان این قضیه را شناسایی و در این مورد تحقیق نمایند.

در رسانه‌های اجتماعی نیز مردم حمله بالای این قهرمان را تقبیح نموده و از ارگان‌های امنیتی خواسته اند تا، عاملین آنرا شناسایی و مورد پیگرد قرار بدهند.

در همین حال نصرت رحیمی معاون سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، حمله کننده‌گان بالای احمد ولی هوتک ۵ تن بودند که تلاش‌ها برای دستگیری‌شان جریان دارد.

نصرت رحیمی
نصرت رحیمی

وی گفت:

"گراف جرایم در شهر کابل ۴۰ درصد کاهش یافته، بصورت مشخص افرادی که دیشب بالای احمد ولی هوتک حمله نمودند و وی را زخمی ساختند، در این مورد وزیر امور داخله، مسئولان تحقیقات جنایی و به پولیس کابل بگونه جدی دستور داده شده، تا عاملین این رویداد را هر چه زودتر دستگیر و به پنجه قانون بسپارند."

آقای رحیمی در حالی از کاهش گراف جرایم صحبت می‌کند که در روز‌های اخیر در کابل بعضی اشخاص از سوی افراد نامعلوم هدف قرار گرفته‌اند.

قابل یاد آوریست که آقای هوتک چند روز پیش، پس از ۵ ماه تمرین دوباره به کابل برگشته بود و در مورد مسابقه خود که بتاریخ ۱۹ اکتوبر همراه با مکسیم شکین رقیب روسی‌اش برگزار می‌شد نیز اطلاع داده بود و قرار بود روز دوشنبه سفر نماید.

این قهرمان مبارزات آزاد تاکنون ۲۰ مسابقه جهانی داشته که در ۱۹ مسابقه برنده شده‌است.

گزارش: ویدا میرزایی

XS
SM
MD
LG