لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۳۰ سرطان ۱۳۹۸ کابل ۰۷:۱۳

جام جهانی کریکت برای یک روز به بامیان انتقال یافت


برخی بازیکنان تیم ملی کریکت، مقامات کریکت بورد افغانستان، مقامات و باشنده‌گان بامیان در حال عکس گرفتن با جام جهانی کریکت

امروز طی محفلی با حضور اعضای کریکت بورد افغانستان جام جهانی کریکت برای یک روز به بامیان آورده شد.

به مناسبت این که تیم ملی کریکت افغانستان به جام جهانی کریکت راه یافته بود امروز جام جهانی کریکت به همراه اعضای تیم ملی کریکت افغانستان به ولایت بامیان سفر کردند.

عزیزالله فضلی رئیس عمومی کریکت بورد افغانستان در این مورد گفت:

"در جهان ۱۰۷ کشور بازی کریکت را انجام می‌دهند. از بین این ۱۰۷ کشور فقط ۱۲ کشور عضویت سازمان بین‌المللی کریکت را دارند که خوشبختانه بین این ۱۲ کشور افغانستان حضور دارد. در بین ۱۰۷ کشور افغانستان مقام نهم را در بازی‌های کریکت دارد که جای افتخار است. جام جهانی کریکت تا حال ۱۱ بار در کشورهای مختلف برگزار شده است. تا حال ۵ بار آسترالیا قهرمان شده است، ۲ بار ویست اندیز قهرمان شده، ۲ بار هند قهرمان شده، یک بار پاکستان و یک بار هم کشور سریلانکا قهرمان شده است. امسال نوبت افغانستان است که قهرمان شود."

عزیز الله فضلی معاون کرکت بورد
عزیز الله فضلی معاون کرکت بورد

اعضای تیم ملی و هیئت کریکت بورد افغانستان مورد استقبال اداره محلی و مردم بامیان قرار گرفتند که در مراسم استقبال یک مسابقه بزکشی در مقابل مجسمه‌‌های بودای بامیان نیز برگزار شد.

در این برنامه والی ولایت بامیان از کریکت بورد افغانستان خواست تا برنامه‌های آموزشی کریکت را در بامیان نیز برگزار کند.

همین‌طور با توجه به امنیت موجود در بامیان ایشان پیشنهاد کردند تا یک کمپلکس ورزشی در بامیان ساخته شود تا مسابقات کریکت به جای این که در خارج از کشور برگزار شود، در بامیان انجام شود.

طاهر زهیر والی ولایت بامیان در این مورد اضافه کرد:

"طوریکه همه در جریان هستید بامیان شهر تاریخی، تمدنی و باستانی افغانستان است. در صورت وجود امنیت در کشور شاهد حضور صدها هزار توریست در بامیان خواهیم بود. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که یک کمپلکس ورزشی در بامیان ساخته شود تا مسابقات کریکت به جای این‌که با هزینه‌های گزاف در خارج از کشور برگزار شود، در بامیان برگزار شود و این افتخار نصیب بامیان شود."

طاهر زهیر والی ولایت بامیان
طاهر زهیر والی ولایت بامیان

این در حالی است که افغانستان برای دومین بار به جام جهانی کریکت که در کشور انگلستان برگزار می‌شود راه یافته است و برای اولین بار شورای جهانی کریکت اجازه داده است که به مدت سه روز جام جهانی کریکت در افغانستان باشد و به همین دلیل این جام در روز اول به بامیان آورده شده‌است و بعد از بامیان به شهر‌های هرات و کندهار نیز برده خواهد شد.

گزارش: عباس نادری

XS
SM
MD
LG