لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۸ کابل ۰۸:۳۹

مسابقه دوش به هدف حمایت از پروسه صلح در کندز راه اندازی شد


ده‌ها تن از جوانان ورزشکار به پیشواز از سال نو و حمایت از پروسه صلح مسابقه دوش را در کندز راه اندازی کردند.

ده‌ها تن از جوانان ورزشکار به پیشواز از سال نو و حمایت از پروسه صلح مسابقه دوش را در کندز راه اندازی کردند.

بر بنیاد گفتۀ‌های مسئولان آمریت ورزشی کندز، این مسابقه را از سوی ریاست تربیت بدنی کشور در همآهنگی با فدراسیون‌های ورزشی به پیشواز از سال نو و حمایت از پروسه صلح در این ولایت راه اندازی نموده‌اند.

عبدالقیوم رحیمی آمر ورزش کندز می‌گوید که برنامه‌های دیگر ورزشی را نیز روی دست دارند و در سال روان در مناسبت‌های مختلف در این ولایت راه اندازی خواهد شد.

عبدالقیوم رحیمی آمر ورزش کندز
عبدالقیوم رحیمی آمر ورزش کندز

وی گفت:

"این مسابقه دوش به ‌پیشواز از سال نو و حمایت از پروسه صلح راه اندازی شده و این مسابقات نظر به هدایت ریاست عمومی تربیت بدنی کشور در سرتاسر افغانستان راه اندازی شده‌است."

خواجه آغا داوود بشردوست مسئول فدراسیون اتلنتیک دوش در کندز می‌گوید که در این مسابقه دوش ده‌ها تن از جوانانِ ورزش‌کار این ولایت اشتراک نموده بودند و توانستند که پنج کیلومتر فاصله را بپیمایند.

آقای بشردوست می‌افزاید:

"مسابقاتی را که ما گرفتیم در میان ۹۰ ورزش‌کار بود و مسابقه را به خوبی به پایان رساندیم و برای برنده‌گان مقام اول، دوم و سوم این مسابقه کپ و جوایز اهدا شد."

با این حال محمد که در این مسابقه مقام اول را از آن خود نموده می‌گوید که همه‌ای جوانان از جنگ و ویرانی خسته شده‌اند و خواهان صلح دایمی در کشور اند.

جوانانی که در مسابقه دوش کندز مقام‌های اول، دوم و سوم را کسب کرده‌اند.
جوانانی که در مسابقه دوش کندز مقام‌های اول، دوم و سوم را کسب کرده‌اند.

محمد می‌گوید:

"من در این مسابقات دوش مقام اول را از آن خود نمودم و ما دیگر از جنگ خسته شدیم و خواهان صلح دایمی در کشور هستیم."

از سوی هم عبدالصبور شریفی و عبدالستار صافی که در این مسابقه مقام‌های دوم و سوم را از آن خود نموده‌اند، از تمامی جوانان می‌خواهند که ورزش کنند تا صحت‌مند و تندرست باقی‌بمانند.

آنان گفتند:

"پیام من به جوانان این است که بیایند ورزش کنند و به عوض بی‌کار گشتن و جنگ بیایند ورزش کنند، تا یک جامعه سالم داشته باشیم."

"تمامی مردم از جنگ و خون‌ریزی در کشور خسته شده‌اند و ما خواهان صلح و آرامش هستیم و من از تمامی جوانان می‌خواهم که ورزش‌ کنند و به کشور خود افتخارات کسب نمایند."

آمریت ورزشی کندز می‌گوید در سال‌های پسین علاقه‌مندی جوانان به ورزش افزایش یافته و در حال حاضر ده‌ها کلپ رشته‌های مختلف ورزشی در این ولایت فعالیت دارند.

بر اساس معلومات، ورزش می‌تواند جلو بسیاری از امراض‌ روحی و جسمی را بگیرد و باعث سلامت جسمی و روانی افراد گردد.

گزارش: اجمل آرین

XS
SM
MD
LG