لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۷ قوس ۱۴۰۱ کابل ۱۲:۵۹

برنامه غذایی جهان: برای ۲۱ ملیون نفر در افغانستان کمک های غذایی توزیع شده است


تصویر آرشیف: جریان توزیع کمک های غذایی سازمان ملل در ولایت ارزگان

در حالی که هر روز به تعداد افراد نیاز مند به کمک در افغانستان افزوده می شود٬ برنامه غذایی جهان ( WFP) می گوید که امسال به ۲۱ ملیون نفر درافغانستان کمک های غذایی فراهم کرده است.

گفته شده است که این کمک ها به حمایت مالی بانک انکشاف آسیایی در اختیار افغانها قرار گرفته است.

برنامه غذایی جهان در پیام تویتری که به روز شنبه منتشر کرد گفته است که در کنار توزیع کمک های غذایی برای افغان‌ها٬ معلومات و آموزش های ابتدایی عملکرد در حالات اضطراری و نجات زنده گی را نیز به مردم آموختانده است.

نیاز به کمک های بشری در افغانستان هر روز افزایش می یابد و در نتیجه تحولات اخیر که منجر به بیکاری و ضعف اقتصادی گردیده است٬ تعداد بیشتری از افغان مجبور شده اند تا منتظر کمک های نهاد ها و سازمان های خیریه بین المللی باشند.

شماری از زنان و کودکان فقیر در کابل
شماری از زنان و کودکان فقیر در کابل

در جریان یک سال گذشته نهاد ها و سازمان های کمک رسان مواد غذایی را در شهر ها و مناطق دور افتادهٔ افغانستان توزیع کرده اند٬ اما شنوندگان رادیو آزادی از مناطق مختلف این کشور همه روز تماس می گیرند وشکایت می کنند که کمک ها به افراد مستحق نمی رسد.

در نتیجه تحولات یک سال گذشته و رویداد های طبیعی تعداد بیشتر مردم در افغانستان به کمک های غذایی وابسته شده اند

عبدالباری از هلمند درپیام خود می گوید افراد مسئول کمک ها را به خویشاوندان و افراد وابسته به خود توزیع می کنند.

" وقتیکه مسئولان توزیع کمک می آیند ، نام افراد شناخته واقارب خود آنها لیست گرفته میشود ، افراد نادار وبیچاره باز می مانند."

دراین میان اوچا٬ ادارۀ همآهنگی کمک های بشردوستانه ملل متحد٬ می گوید ۱۹ ملیون نفر در افغانستان غذای کافی ندارند و ۲۴ ملیون تن دیگر درفقر وتنگدستی به سر می برند.

این اداره می افزاید که افغانستان با وجود این مشکلات پنج ملیون وهشتصد هزار بیجا شدۀ داخلی دارد.

سرازیر شدن سیلاب ها وزلزله ها در ماه های اخیر سبب خسارات جانی ومالی هنگفت شده است و پیش بینی می شود که با فرارسیدن زمستان مشکلات مردم به ویژه مناطقی که از رویداد های طبیعی متاثر شده اند٬ افزایش یابد.

XS
SM
MD
LG