لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۲۹

نگرانی‌ها از افزایش فعالیت و سربازگیری داعش در ولایت جوزجان!


افزایش فعالیت جنگجویان داعش در جوزجان سبب نگرانی مردم و مقامات این ولایت شده‌است.

مقامات محلی ولایت جوزجان می‌گویند که جنگجویان داعش بعد از آن که به بعضی مناطق ولسوالی قوش‌تپه حاکمیت پیدا کردند، تعرض‌شان را بالای محلات تحت حاکمیت دولت نیز ادامه داده‌اند.

عبدالرحمان محمودی معاون و سرپرست ولایت جوزجان به روز دوشنبه «۱۵ عقرب ۱۳۹۶» در صحبت با رادیو آزادی گفت که جنگجویان داعش خود را لحظه به لحظه به شهر شبرغان نزدیک می‌کنند.

عبدالرحمان محمودی معاون و سرپرست ولایت جوزجان
عبدالرحمان محمودی معاون و سرپرست ولایت جوزجان

وی گفت:

"هدف آن‌ها این است که مردم را زیر فشار بیاورند تا مردم از همکاری با دولت دست بکشند و به صفوف داعش بپیوندند."

معاون و سرپرست ولایت جوزجان با ابراز نگرانی گفت که جنگجویان داعش جلب و جذب‌‌شان را در محلات آغاز نموده و تلاش دارند تا نیروهای خود را از جوانان بی‌کار تقویت بخشند.

وی افزود:

"به همین ارتباط روز گذشته تعدادی از مردم ولسوالی قوش‌تپه نزد ما مراجعه کردند و گفتند که مردم علاقه‌مند داعش در آن محل نیستند و از دولت خواستند تا آن‌ها را اکمال کند که در برابر داعش بجنگند."

قرار اظهارات آقای محمودی، مقامات محلی جوزجان در تلاش اند تا هرچه زودتر مردم محل را از هر گونه امکانات دست داشته اکمال نمایند تا از قریه و محلات خود دفاع کنند.

جنگجویان داعش جلب و جذب‌‌شان را در محلات آغاز نموده و تلاش دارند تا نیروهای خود را از جوانان بی‌کار تقویت بخشند.

این در حالیست که به‌گفته مقامات جوزجان، جنگجویان داعش روز گذشته از قریه نوآباد جرق‌دوق ولسوالی قوش‌تپه نزدیک به ۵۰۰ راس مواشی باشنده‌گان این قریه را با خود بردند.

اما گروه داعش در این مورد به رسانه‌ها چیزی نگفته‌است.

مقامات از حضور و فعالیت گسترده جنگجویان داعش در ولایت جوزجان در حالی خبر می‌دهند که این گروه فعالیت خود را دو سال قبل از مناطق سردره ولسوالی درزاب که ۱۲۰ کیلومتر از شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان فاصله دارد آغاز کرده و هم‌اکنون تعرض خود را بالای قریه‌های نوآباد جرق‌دوق در فاصله نه چندان دور از شهر شبرغان ادامه داده‌است.

گزارش: عالم رحمانیار

مرتبط

XS
SM
MD
LG