لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۶ سرطان ۱۳۹۸ کابل ۰۰:۲۱

مراد: احتمال می‎رود کمپنی امنیتی «کابل بلخ» بسته و کارمندانش مجازات شوند


وزارت داخله افغانستان می‎گوید، بررسی‎ها در پیوند به حمله مهاجمان انتحاری بر هوتل انترکانتیننتال جریان دارد و احتمال می‎رود که کمپنی امنیتی کابل بلخ که مسئولیت تامین امنیت این هوتل را داشت، بسته شود.

این وزارت می‎گوید، احتمال مجازات مسئولان و یا برخی کارمندان این کمپنی نیز وجود دارد.

مراد علی مراد معین ارشد امور امنیتی این وزارت که روز یکشنبه «۱۵دلو۱۳۹۶» با رادیو آزادی صحبت می‎کرد همچنان گفت این کمپنی که مسئولیت تامین امنیت هوتل انترکانتیننتال را به عهده داشت نتوانسته که تعهدات خود را به گونه درست عملی کند.

مراد علی مراد
مراد علی مراد

او افزود:

"کمپنی که در آن‎جا (کانتیننتال) مسئولیت داشته و نتوانسته تعهدات خود را به جا کند و منجر به این حادثه شده، این که کمپنی چگونه قرار داد را به دست آورده سر این‎ها کار جریان دارد، احتمال بسته شدن کمپنی، احتمال مجازات شان و احتمال بازپرسی بسیار جدی وجود دارد که شما مطمین باشید."

این در حالی است که پانزده روز پیش مهاجمان انتحاری مربوط گروه طالبان به هوتل انترکانتیننتال حمله کردند که در آن دست کم ۲۲ تن به شمول شماری از شهروندان خارجی به خصوص امریکا و اوکراین کشته و شماری هم زخمی شدند.

سه هفته پیش از این رویداد مسئولیت تامین امنیت این هوتل به کمپنی امنیتی کابل بلخ سپرده شده بود.

افضل امان سرپرست گارنیزیون کابل یک روز پس از این رویداد گفته‎است که از سپردن تامین امنیت این هوتل به کمپنی خصوصی آنان در جریان قرار نگرفته بودند.

پس از این رویداد نهادهای امنیتی خبر داده‎اند که بررسی‎ها در پیوند به این رویداد به شدت ادامه دارند.

در همین حال سعید رحیمی رئیس کمپنی امنیتی کابل بلخ روز یک شنبه در واکنش به اظهارات معین ارشد امور امنیتی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، آنان مسئولیت‎های خود در قبال امنیت هوتل انترکانتیننتال را انجام داده‎اند.

رحیمی: منتظر تحقیقات هستیم.
رحیمی: منتظر تحقیقات هستیم.

او افزود:

"منتظر تحقیقات هستیم که تحقیقات جریان دارد، تا حال چیزی به ما نرسیده، ما مسئولیت‎های خود را آنچه لازم بوده مطابق به قرار داد انجام داده‎ایم و مشکلی را در این قسمت نمی‎بینیم."

هرچند مسئولان هوتل انترکانتیننتال پیش از این به رادیو آزادی گفته‎اند، مسئولیت تامین امنیت این هوتل به دنبال پیشنهاد هیئت مدیره هوتل یاد شده به بخش خصوصی امنیتی سپرده شده بود اما مراد علی مراد معین ارشد امور امنیتی می‎گوید، چگونگی قرار داد این کمپنی نیز بررسی خواهد شد.

گزارش: نصرت پارسا

XS
SM
MD
LG