لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۰۱

وزارت دفاع موجودیت شورای موسوم به «شورای هلمند» را در آن ولایت رد کرد


وزیر دفاع پاکستان می گوید که نصف افغانستان پناه گاه امن برای تروریستان است.

این وزیر پاکستانی می‎گوید که تروریستان در قلمرو این کشور از پناه گاه‎های امن برخوردار نیستند و شبکه حقانی در پاکستان حضور ندارد.

رسانه‎های پاکستانی از این مقام بلند پایه پاکستان نقل کرده که همچنان گفته‎است، ایالات متحده امریکا باید در مورد شورای هلمند و کشت وسیع خشخاش در این ولایت تشویش داشته باشد.

اما سخنگوی وزارت دفاع افغانستان اظهارات وزیر دفاع پاکستان را رد می‎کند.

جنرال دولت وزیری دیشب در صحبت با رادیو آزادی گفت که شورای طالبان موسوم به شورای هلمند در ولایت هلمند وجود ندارد.

دولت وزیری
دولت وزیری

وی افزود:

"پاکستان از تروریستان حمایت می‎کند و آن‎ها را در خاک خود اجازه می‎دهد.

ما به تروریستان در هلمند و یا مناطق دیگر افغانستان هرگز اجازه نمی‎دهیم و نه هم امکان دارد که در افغانستان مراکز تروریستی را ایجاد کنند.

بنآ اگر پاکستان از حمایت تروریستان دست بکشد به اطمینان گفته می‎توانیم که جنگ در افغانستان ختم می‎شود."

مقام‎های افغان پیوسته گفته‎اند که طالبان و دیگر شورشیان مسلح از پناه گاه‎های امن در قلمرو پاکستان برخوردار اند و به گفته آن‎ها تا زمانی‎که این پناه گاه‎ها از بین برده نشوند صلح و ثبات در افغانستان و منطقه تامین نخواهد شد.

طالبان مسلح
طالبان مسلح

امریکا اخیرا اعلان کرد که کمک امنیتی به پاکستان را تا زمانی به حال تعلیق در می‎آورد که این کشور در برابر شبکه حقانی و دیگر گروه‎های شورشی در قلمروش اقدام قاطع نکند.

جنرال جان نیکلسن قوماندان عمومی ماموریت حمایت قاطع ناتو روز پنجشنبه در سفر به ولایت پروان گفته‎است که بر پاکستان فشار وارد می‎کنند تا به گفته او اسلام آباد از حمایت آن‎هایی‎که در افغانستان دست به فعالیت‎های تخریبی می‎زنند دست بردارد.

XS
SM
MD
LG