لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۸ جوزا ۱۳۹۸ کابل ۱۰:۰۸

حزب اسلامی: گفتگوها در مورد تکت انتخاباتی نهایی شده و به زودی اعلام می‌گردد


گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی حین سخنرانی در یک نشست

حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار می‌گوید گفتگوها با شماری زیاد از احزاب سیاسی در مورد تکت انتخاباتی نهایی شده و به زودی اعلام می‌گردد.

فضل غنی حقمل یک عضو تیم مطبوعاتی این حزب روز چهارشنبه «۱۲ جدی ۱۳۹۷» به رادیو آزادی گفت که به زدوی این تکت انتخاباتی اعلام می‌گردد.

او افزود:

"گفتگوها میان حزب اسلامی و شماری زیادی از احزاب در مورد ایجاد یک تیم برای انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد، اما نهایی شده است و به زودی نتایج آن از طریق رسانه‌ها شریک می‌گردد."

هرچند آقای حقمل در این مورد جزئیات بیشتر ارائه نکرد، اما یک منبع مؤثق به رادیو آزادی گفت که در تکت انتخاباتی، گلبدین حکمتیار کاندید انتخابات ریاست جمهوری و با عبدالرشید دوستم به‌حیث معاون اول و محمد محقق به‌حیث معاون دوم توافق شده‌است.

از سوی دیگر از چندی به این طرف گفتگوها در مورد تکت انتخاباتی میان احزاب و جریان‌های سیاسی مختلف ادامه دارد.

پیش از این محمد اشرف غنی رئیس جمهور فعلی، محمد حنیف اتمر مشاور پیشین امنیت ملی افغانستان، احمد ولی مسعود و شماری دیگر از شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی نامزدی‌شان را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده‌اند.

بر اساس تقسیم اوقات جدید انتخاباتی، انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۲۹ سرطان سال جاری برگزار می‌گردد.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید که به روز چهارشنبه روند اخذ بسته‌های معلوماتی از سوی کاندیدان ریاست جمهوری رسماً به پایان رسید.

عبدالعزیز ابراهیمی معاون سخنگوی این کمیسیون به رادیو آزادی گفت که به شمول دو زن حدود هفتاد تن بسته‌های معلوماتی برای انتخابات ریاست جمهوری را بدست آورده و فردا روند ثبت‌نام کاندیدان به گونه رسمی آغاز می‌گردد.

عبدالعزیز ابراهیمی معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات
عبدالعزیز ابراهیمی معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات

او افزود:

"روند توزیع بسته‌های معلوماتی برای انتخابات ریاست جمهوری به گونه رسمی امروز پایان یافت و قرار است فردا پروسه ثبت‌نام به گونه رسمی آغاز گردد تا حال به شمول دو زن هفتاد تن بسته‌های معلوماتی را بدست آورده اند."

آقای ابراهیمی گفت که قرار است روز پنجشنبه مطابق به ۱۳ جدی شماری از رهبران سیاسی و جهادی به گونه رسمی خود را به‌حیث نامزدان ریاست جمهوری ثبت کنند.

گزارش: جاوید حسن‌زاده

XS
SM
MD
LG