لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۶ ميزان ۱۳۹۹ کابل ۰۴:۰۵

وزارت داخله: برای بازداشت کرام‌الدین کریم نیاز به مشوره نیست


کرام الدین کریم

ادامه چالش‌ها برای بازداشت کرام‌الدین کریم رئیس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان.

سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفته که بازداشت فرد متهم در برابر قانون، نیاز به مشوره ندارد.

دیروز محمد‌امین صدیق معاون والی پنجشیر به رادیو آزادی گفت که در مورد بازداشت آقای کریم با اداره محلی هماهنگی و مشوره نشده بود.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله افغانستان به رادیو آزادی گفت که آقای کریم به درخواست لوی سارنوالی بازداشت خواهد شد:‌ "در زمینه تطبیق قانون به مشوره هیچ کسی نیاز نیست و برای بازداشت این فرد حکم لوی سارنوالی موجود است. پولیس افغانستان نافذین قانون‌اند و در مورد تطبیق قانون نیاز به مشوره ندارند."

او افزود که روز گذشته نیز عملیات نیروهای امنیتی برای بازداشت کرام‌الدین کریم ناکام نشده، بلکه آقای کریم در منطقه حضور نداشت.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله افغانستان
طارق آرین سخنگوی وزارت داخله افغانستان

همزمان عصر دیروز دوشنبه امرالله صالح معاون نخست ریاست جمهوری در صفحه فیسبوکش نوشت که به وزارت داخله کشور دستور داده تا مقامات ولایت پنجشیر را برای دادن توضیح بیشتر به کابل بخواهد.

اما پرسش اینجا است که اگر مقامات محلی پنجشیر در مورد این عملیات اظهار بی‌خبری می‌کنند، پس وزارت داخله از آنان در چه مورد وضاحت می‌خواهد؟

رادیو آزادی این پرسش را با دفتر معاون نخست ریاست جمهوری و وزارت داخله مطرح کرد، اما پاسخی دریافت نکرد.

اما عبدالواسیع فراجی، فرمانده پولیس ولایت پنجشیر عصر روز دوشنبه به رادیو آزادی گفت که در مسیر کابل است و جزئیات نهایی را در زمینه شریک خواهد کرد:‌ "من در مورد با وزارت داخله صحبت کرده‌ام و ما تابع قانون هستیم. ما پولیس هستیم. تحت فرمان قانون زندگی می‌کنیم. مقررات وزارت داخله را برخود تطبیق می‌کنیم. من در راه هستم. از پنجشیر کابل می‌آیم. می‌خواهم با وزیر صاحت ببینم. جزئیات را نهایی هرچه بود، با شما در میان می‌گذارم"

کمیته اخلاقی فدراسیون جهانی فوتبال"فیفا" در ماه جون سال گذشته کرام‌الدین کریم را متهم کرد که در وقت مسابقات جام جهانی فرانسه بانوان فوتبالیست را آزار و اذیت جنسی کرده است.

در همان زمان شماری از رسانه‌ها گزارش دادند که آقای کریم پس از تجاوز جنسی به یک بازیکن دختر، وی و خانواده‌اش را در صورت عدم سکوت، به مرگ نیز تهدید کرده بود.

اما کرام‌الدین کریم این اتهامات را بی‌اساس خوانده است.

مرتبط

XS
SM
MD
LG