لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۱۹ قوس ۱۴۰۱ کابل ۰۲:۲۸

سلیمان اول نمرهٔ عمومی کانکور: نظام حاکم باید برای جوانان زمینه تحصیل را فراهم کند


تصویر از رسانه های اجتماعی : سلیمان اول نمره کانکور سال ۱۴۰۱

سلیمان ۲۰ ساله اول نمره عمومی آزمون کانکور سال ۱۴۰۱ خورشیدی‌ است.

سلیمان در یک پیام فرستاده شده از ولایت هرات به کمک یک رسانه محلی به رادیو آزادی می گوید در یک سال گذشته برای به‌دست آوردن نتیجه خوب زحمت بسیار کشیده است.

وی می گوید نظام حاکم باید برای جوانان زمینه تحصیل را فراهم کند.

«در افغانستان مشکلات اقتصادی زیاد است و مسئله اساسی دیگر این است که شماری زیاد از مردم از افغانستان میروند. این سبب می‌شود که مشکلات از این هم بیشتر شود. میخواهم در آینده یک داکتر خوب شوم و برای جامعه خود خدمت کنم.»

سلیمان که در ولایت هرات زنده‌گی می کند، سه برادر و یک خواهر دارد.

سه برادر سلیمان هم همین اکنون مصروف آموزش در طب هستند.

سلیمان: میخواهم در آینده یک داکتر خوب شوم و برای جامعه خود خدمت کنم

هدایت الله، سوم نمره کانکور امسال هم باشنده هرات می‌باشد.

هدایت الله همچنان در یک پیام فرستاده شده به رادیو آزادی می گوید برای این که در میان ده برتر کانکور قرار گیرد تلاش بسیار کرده است.

با آنکه دختران زیادی در آزمون راه یابی به پوهنتون ها اشتراک کرده بودند٬ اما گزارش شده است که هیچ یک از دختران در میان ده برندهٔ نمرات عالی کانکور نیستند
با آنکه دختران زیادی در آزمون راه یابی به پوهنتون ها اشتراک کرده بودند٬ اما گزارش شده است که هیچ یک از دختران در میان ده برندهٔ نمرات عالی کانکور نیستند

هدایت الله در آزمون کانکور امسال ۳۵۴ نمره گرفته و در پوهنزی طب پوهنتون هرات کامیاب شده است.

هدایت الله ۱۹ ساله به رادیو آزادی می گوید:

در حال حاضر که افغانستان مشکلات زیاد دارد آن این است که افراد تحصیل یافته کم دارد و هدف من این است که من بتوانم برای کشور ام درس بخوانم و برای کشورم خدمت کنم.»

محمد شبیر در امتحان کانکور امسال ۳۵۵ نمره اخذ کرده و مقام دوم را از خود کرده است. محمد ضیا با اخذ ۳۵۳ مقام چهارم، محمد عزیز با اخذ ۳۵۳ نمره مقام پنجم، منصور بیک با ۳۵۳ مقام ششم، سید محسن با ۳۵۲ نمره مقام هفتم، نجیب الله با ۳۵۲ نمره مقام هشتم، مصطفی با ۳۵۲ نمره مقام نهم و محمد عبدالله با ۳۵۲ نمره مقام دهم را از خود کرده است.

تمام ده تن از دانش آموزان برتر در امتحان کانکور ۱۴۰۱ به پوهنزی طب کامیاب شده اند.

XS
SM
MD
LG