لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۴ قوس ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۵۶

صدراعظم پاکستان با وزیر دفاع امریکا ملاقات کرد


صدراعظم پاکستان در دیدار با وزیر دفاع امریکا بخاطر ادامهء حملات طیاره های بی پیلوت امریکایی در پاکستان ابراز نگرانی عمیق کرده است.

صدراعظم پاکستان گفته است که حملات طیاره های بی پیلوت امریکایی بر تلاش های پاکستان در جهت مبارزه با تروریزم و افراطیت تاثیر منفی گذاشته است.

بر اساس خبرنامهء وزارت خارجهء پاکستان، نواز شریف در دیدار با چک هیگل وزیر دفاع امریکا نگرانی عمیق اش را بخاطر ادامهء حملات این طیاره ها ابراز کرد.

حملات طیاره های بی پیلوت امریکایی بر مراکز طالبان در خاک پاکستان، روابط اسلام آباد و واشنگتن را پُر تنش ساخته است.

وزیر دفاع امریکا امروز دوشنبه در اسلام آباد با صدراعظم پاکستان در مورد این حملات و همچنان نقش پاکستان در افغانستان صحبت کرد.

هیگل در صحبت با نواز شریف گفت که پاکستان و افغانستان منافع مشترک دارند و آرزو دارد تا دو کشور در مورد مسایل منطقه صحبت کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، چک هیگل با راحیل شریف، لوی درستیز پاکستان نیز دیدار کرد.

یک مقام ارشد امریکایی گفت که وزیر دفاع کشورش می خواهد تا مشارکت دفاعی با پاکستان عمیق تر شود و روی ادامهء کمک های امریکا با پاکستان تاکید کند.

این مقام که نخواسته نام اش افشا شود، هم چنان افزود که در روابط میان امریکا و پاکستان یک سلسله مشکلات وجود دارند و هیگل آرزو دارد تا این مشکلات را برطرف بسازد.

امریکا از سال 2002 میلادی تا اکنون بیش از شانزده میلیون دالر در بخش امنیت با پاکستان کمک کرده است.

در این حال ماموران وزارت دفاع امریکا گزارش هایی را رد کرده اند که گویا در آستانهء سفر چک هیگل به پاکستان، مقام های آن کشور راه انتقال تجهیزات ناتو از افغانستان به پاکستان را باز کرده اند.

این راه به دلیل اعتراضات بخاطر حملات طیاره های بی پیلوت امریکایی مسدود شد.

مقام های ناتو می گویند که جان راننده های موتر های حامل این تجهیزات با خطر مواجه است و به همین دلیل ناتو نمی خواهد تجهیزات اش از طریق تورخم به بیرون از افغانستان انتقال داده شوند.
XS
SM
MD
LG