لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۳ ميزان ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۱۱

از ورود حدود ۲۰ هزار مهاجر به جرمنی در ۲۰۱۶ جلوگیری شده‌است


پولیس جرمنی از ورود حداقل حدود ۲۰ هزار مهاجر غیر قانونی در مناطق سرحدی، میدان‌های هوایی و بنادر این‌کشور در سال‌جاری جلوگیری کرده است که در میان آن‌ها هزاران افغان نیز شامل اند.

آژانس خبری دی. پی. ای جرمنی می‌نویسد، به طور خاص پولیس جرمنی با افزایش کنترول و تلاشی در سرحد این‌کشور با اتریش جلو ورود غیر قانونی تعدادی زیادی از افغان‌ها را گرفته‌است.

با آن‌که پولیس ارقام افرادی را که از این کشور اخراج شده‌اند در ماه دسمبر نشر نکرده‌است، اما بر اساس ارقام نشر شده در جریان سال ۲۰۱۶ میلادی، تعدادی افرادی‌که از جرمنی اخراج شده‌اند، افزایش صد درصد را نشان می‌دهد.

به گفته پولیس فدرال جرمنی در سال ۲۰۱۵ میلادی از ورود حداقل ۸۹۱۳ مهاجر غیر قانونی به این‌کشور جلوگیری شده بود، از آغاز امسال تا ماه نوامبر از ورود حداقل ۱۹۷۲۰ تن به این‌کشور جلوگیری شده‌است.

ولی مطبوعات جرمنی می‌گوید، تلاش‌های پولیس در امر جلوگیری از ورود غیر قانونی افراد به این‌کشور در حال تضعیف است، چون صرف در سرحد این‌کشور با اتریش مسافران را پولیس تلاشی می‌کند.

پولیس جرمنی از مهاجرین غیر قانونی افغان به این‌کشور در مقایسه با سایرین بیشتر جلوگیری کرده‌است.

در سال‌جاری میلادی از ورود ۳۶۹۵ افغان به جرمنی جلوگیری شده‌است.

پولیس جرمنی همچنان از ورود بیش از دو هزار سوریایی، یک‌هزار و هفت صد عراقی و یک‌هزار و دوصد نایجریایی به این‌کشور جلوگیری کرده‌است.

جرمنی عضویت اتحادیه شینگن را در اروپا دارد و کشورهای عضو این اتحادیه عملیۀ کنترول سرحدی را بین شان ندارند. ولی جرمنی در ماه نوامبر سال‌جاری میلادی تصمیم گرفت، الی ماه فبروری سال آینده میلادی سرحدات مشترک این‌کشور را با اتریش بطور شدید نظارت نموده، اسناد مسافران را بررسی و کنترول کند.

توماس دیمیزیر وزیر داخلۀ جرمنی هنگام اعلان این تصمیم گفت، در این مدت جرمنی سرحداتش را با اتریش آنچنان کنترول خواهد کرد که برای کنترول سرحدات خارجی اتحادیۀ اروپا به یک مثال خوب تبدیل شود.

XS
SM
MD
LG