لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۵ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۱۷

طبقه کارگر تهران به انتخابات ریاست جمهوری ایران علاقمند نیست


طبقه کارگر تهران چندان به انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور علاقمند نیست.

شهر مولوی در جنوب تهران که زمانی یک مرکز تجارتی محسوب می‎شد، اینک خلوت و در بازارهای آن بیروبار نیست.

یک دوکاندار در شهر مولوی به آژانس خبری فرانس پرس گفته‎است:

"هر که رئیس جمهور شود، من تغییر مشخص را در آینده نمی‎بینم. من رای خود را خواهم داد، ولی می‎دانم کدام تغییر را به وجود نمی‎آورد."

ولی در شمال تهران که یک منطقه عیان نشین محسوب می‎شود دوکان‎ها رنگارنگ و بیروبار است.

از چهار سال به اینسو حسن روحانی رئیس جمهور ایران تلاش کرده‎است تا این کشور را با جهان وصل کند، ولی باشندگان شهر مولوی در جنوب تهران می‎گویند، پلان‎های دولت بالای زندگی آن‎ها زیاد هم تاثیر نداشته‎است.

مقامات جمهوری اسلامی هراس از آن دارند که باشندگان مناطق فقیر نشین در انتخابات نزدهم ماه می کمتر از آنچه که باید، اشتراک خواهند کرد و این حرکت به مثابه یک حمله بر مشروعیت نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

باشندگان شهر مولوی می‎گویند، آن‎ها از نظر هر شش نامزد در انتخابات ریاست جمهوری این کشور افتاده‎اند. این نامزدان توسط شورای نگهبان جمهوری اسلامی تائید شده‎اند و در انتخابات روز جمعه در برابر هم رقابت خواهند کرد.

آژانس خبری فرانس پرس می‎نویسد، محمد محسن یک دکاندار در مورد مناظره تلویزیونی نامزدان گفته‎است، هیچ یک از آن‎ها در مورد کسانی صحبت نکرده‎اند که حدود سی سال دارند و به دلیل فقر اقتصادی نمی‎توانند تشکیل خانواده دهند.

حکومت رئیس جمهور روحانی برنامه‎های را در زمینه کاهش تورم روی دست گرفته، برای رفع تعذیرات اقتصادی بین المللی که به خاطر برنامه جنجال بر انگیر اتمی این کشور وضع شده، مذاکرات را انجام داده‎است.

محمد محسن می‎گوید، حسن روحانی چهار سال دشوار را سپری کرده‎است، ولی محدویت‎های اجتماعی و پولیس ایران امروز هم مانند گذشته بالای زندگی مردم تاثیر خیلی زیاد دارد و این در تخطی با تعهداتیست که حسن روحانی در مورد آزادی‎های اجتماعی سپرده بود.

محمد محسن بالای محدویت‎های انتقاد می‎کند که اخیراً در شهر مشهد بالای کنسرت‎ها و قهوه خانه‎ها وضع شده‎است.

به گفته محمد محسن در ماه گذشته موتر وی زمانی ضبط شد که بعد از پیروزی یک تیم فوتبال، صدای موسیقی را بلند کرده بود.

برخی از باشندگان جنوب تهران از حکومت محمود احمدی نژاد نسبت به حسن روحانی ستایش نموده می‎گویند، با آنکه قیمت برخی اشیا افزایش یافته، تهران از ساختمان های پر شد که از آن‎ها کسی استفاده نمی‎کند، او برنامه‎های انکشافی را آغاز کرده بود.

ولی شورای نگهبان ایران در ماه اپریل سالجاری میلادی محمود احمدی نژاد و صدها تن دیگر را رد صلاحیت کرد که می‎خواستند در انتخابات ریاست جمهوری ایران نامزد شوند.

XS
SM
MD
LG